LG GizmoGadget i GizmoPal 2 – dziecięce smartwatche

5 Lis 2015

LG w świecie ubieralnych technologii jest od dawna i oferuje je również w wersji dla dzieciaków. Do tej pory sprzedawano głównie model LG KizON i był do sprzęcik przede wszytkim dla rodzica. Dziecko właściwie nie miało z niego większego pożytku, a “zabawka” była bez ekranu i wyłącznie w kolorowych szatach. Generalnie nazwać go można było raczej lokalizatorem, a nie smartwatchem. W USA – wspólnie z sicią Verizon – LG pokazało zupełnie inny sprzęcik. Teraz bardziej przypomina zegarek i ma już ekranik.

GizmoGadget and GizmoPal 2

Wypuszczono parę noszonej elektroniki dla najmłodszych: modele GizmoGadget i GizmoPal 2. Ten drugi to następca wspomnianego już wyżej KizON (znanego też pod nazwą GizmoPal). Oba nowe gadżety jednak wyglądają bardzo podobnie i różnice wykryjemy głównie w paskach, a konkretnie ich wielkościach. Wciąż elektronika ta służy głównie jako lokalizator, ale tym razem zaoferuje również wyświetlanie kilku informacji, m.in. aktualnego czasu, co pozwala nazwać go pewnego rodzaju inteligentnym zegarkiem.

Na 1.3 calowym wyświetlaczu GizmoGadgetu pojawi się niewiele, ale najważniejsze, że poinformuje dziecko o nadchodzącym połączeniu od rodzica. W środku jest miejsce na kartę sim, więc maluchy mogą porozumieć się z opiekunami przez prosty przycisk słuchaweczki zaraz pod ekranem. Wbudowano także krokomierz. Paski mają być kolorowe, by dzieci chętniej je nosiły, a kolorowy wyświetlacz pozwalać ma na wgrywanie dziecięcych, także wielokolorowych motywów. Na zegarku można nagrać krótką wiadomość głosową i przesłać ją do taty lub mamy.

GPS dalej jest bardzo istotnym modułem. Na smartfonie można zerkać na mapkę i obserwować położenie dziecka. Czujniki ruchu z kolei mają badać ruchliwość dzieci i oferować je w różnych opcjach, np. licznika dla skakanki. To typowe modele pod najmłodszych. Zegarek nie jest do końca telefonem, ale ma funkcje, które dają podobne możliwości. GizmoPal 2 został wyceniony na 79$ (wciąż bez ekranika, ale z ikonkami LED), natomiast GizmoGadget jest droższy i kosztuje 149$. LG KizON pojawił się na naszym rynku (jest ofertach operatorów sieci komórkowych, więc podejrzewam, że i następcy trafią niebawem do Polski).

źródło: Verizon via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *