Akumulator smartfona to obecnie najczęściej ładowana bateria ze wszystkich urządzeń elektronicznych, zaraz za nim pojawiają się tablety. Wielokrotnie pisałem już o ładowarkach z oryginalnym źródłem zasilania: z kuchenki turystycznej (Halo Fuel Cell), wymachiwań ręką (Voltmaker), ogniw paliwowych (VOTO), podczas jazdy na rowerze (Siva Cycle Atom), czy przy pomocy korbki (SOS Charger). Istnieje także możliwość podładowania telefonu dzięki panelom słonecznym. Waka Waka Power to mobilna ładowarka i latarka w jednym.

Poprzednim model Waka Waka lamp dostarczał jedynie LEDowego oświetlenia, ulepszoną wersję przerobiono na bank energii dla smartfonów i tabletów. Idea jest prosta, panel ustawiamy w stronę słońca, w tym momencie akumulatorek o pojemności 2200 mAh zaczyna zbierać energię. Niewielka dioda na obudowie pokazuje szybkość ładowania, zależną od dostępu do promieni słonecznych. Osiem godzin na zewnątrz i bateria uzyskuje pełne naładowanie. Stan naładowania sprawdzimy (w przybliżeniu) spoglądając na cztery diody (25, 50, 75 lub 100%).

Ładowarka nie musi zbierać energii tylko ze słońca. Jeżeli nie możemy czekać, można podładować akumulator poprzez port USB. Podładujemy każdy sprzęt korzystający z portu USB, nie tylko telefony i tablety. Waka waka dostępna jest w cenie 70 euro w dwóch kolorach: żółtym i czarnym. Część środków wydanych na produkt jest przeznaczona na pomoc potrzebującym z „trzeciego świata” w formie ładowarek. Właśnie tam energia uzyskiwana w darmowy sposób jest bardziej przydatna. Informacja na ten temat była podawana podczas kampanii na Kickstarterze, gdy promowano tam rozwiązanie.

W chwili, gdy my kupujemy ładowarkę, by wykorzystać ją w podróży, w miejscach gdzie nie ma szans naładować smartfon tradycyjną metodą, tamci ludzie potrzebują oświetlenia i energii, gdyż nie mają do nich w ogóle dostępu. Akumulatorek został zaprojektowany tak, by napełnianie go było możliwe na wiele różnych sposobów. Od ustawienia na butelce, przez umieszczenie na kierownicy roweru, zawieszenie podczas podróży na plecaku, po specjalną nóżkę, która ułatwi skierowanie paneli słonecznych w stronę źródła naturalnego światła.

źródło: WAKA-WAKA.com