Korner – inteligentny system antywłamaniowy z aplikacją

26 Kwi 2014

Nowoczesne, inteligentne systemy ochrony w naszych domach, to kolejna gałąź Internetu Rzeczy. Już wkrótce czujniki i sensory zastąpią tradycyjny montaż, kucie i zatrudnianie monterów do stworzenia własnej sieci bezpieczeństwa. Gadżety te łączą się we wspólną sieć i dają nam komfortowy dostęp z podglądem, powiadomieniami i archiwum, wprost z wyświetlacza smartfona. Kilka z takich systemów już przetoczyło się przez mój blog. Kolejnym jest Korner, który nie tylko jest niewielki, ale nie rzuca się też specjalnie w oczy jak inne system ochorny domu,  wciąż jednak zachowując swoją funkcjonalność.

Systemy zabezpieczające mieszkania można spotkać niemal w każdym domu. Mniej lub bardziej skomplikowane, ale chroniące nasze mienie. Korner wygląda na całkiem budżetową propozycję, do tego z ciekawym designem. Komplet składa się z trzech elementów. Czujnika o trójkątnym kształcie, który umieszczamy w narożniku okna lub drzwi. Drugą częścią jest wtyk Ethernetowy do domowego routera. Ostatnim z nich jest aplikacja mobilna na urządzenia z systemem iOS lub Android – pozwoli nam na otrzymywanie powiadomień z sensorów porozmieszczanych w domu. Notyfikacje otrzymamy po uzbrojeniu zestawu, który zareaguje na ruch (otwarcie okna lub drzwi).

Sygnał będzie używał bezprzewodowego protokołu Zigbee. Aktywowany zacznie bardzo głośno alarmować otoczenie. Poprzez aplikację można wezwać policję lub poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o zerknięcie na dom/mieszkanie. Program umożliwia też manualne uzbrajanie lub rozbrajanie czujników lub zaprogramować działanie. Jeden wtyk umieszczany w routerze (to on wydaje dźwięki), może ogarnąć do 15 tagów. Każdy z nich podziała aż do trzech lat na baterii. Wygodne jest ich umieszczanie, które w razie potrzeby może być przeinstalowane (czy to podczas przeprowadzek, czy remontów). Według producenta sensory dopracowano na tyle dokładnie, że nie będą wysyłać fałszywych alarmów.

Przenośny charakter sprawia, że model jest możliwy do użytkowania również w podróży. Komplet stara się zainteresować klientów w kampanii na Indiegogo. W cenie 89 dolarów użytkownik otrzyma wtyk oraz trzy tagi. Jeśli uda się zebrać wymagany próg finansowy, to Korner trafi na rynek w grudniu.

źródło: Indiegogo via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *