.klatz – smart watch i słuchawka do rozmów w jednym

13 Paź 2014

Odkąd ubieralne gadżety zadomowiły się na rynku, producenci stale próbują przygotować w tej sekcji coś nowego. Na Indiegogo znalazłem nietypowy projekt smart watcha, który po zdjęciu z nadgarstka przeistacza się w zestaw słuchawkowy do prowadzenia rozmów telefonicznych. To nie pierwsze podejście do takiego tematu, bo Huawei pokazał kilka miesięcy temu bransoletkę Talkband  B1, z której można było wyjąć element z ekranikiem i założyć na ucho. .klatz to podobna idea, ale w nieco innej formie. Tutaj noszony sprzęcik odpinamy z ręki, rozkładamy i przystawiamy do głowy jak tradycyjną słuchawkę.

To pewien sposób na rozwiązanie problemu coraz większych smartfonów – true story! Ekrany dochodzą już do 6 cali, a rekordziści mają nawet 7… I nie chodzi tutaj o tablety, a o smartfony (przynajmniej oficjalnie). Bransoletka .klatz posiada LEDowy ekranik, gdzie wyświetl część informacji ze sparowanego telefonu. Wyświetlacz nie jest duży i na tym etapie prototypu pokaże głównie godzinę i proste powiadomienia, więc będzie inteligentnym zegarkiem, ale w innej kategorii. Nie trudno sobie jednak wyobrazić ten sam pomysł z lepszym i bogatszym w piksele ekranikiem. W tej chwili chodzi o sam pomysł, który jest całkiem dobry.

Stylistycznie też nie jest źle. Smart watch przygotowano w minimalistycznej formie, ale bardzo eleganckiej. Oczywiście w różnych wariantach kolorystycznych. Docelowo firma zaprojektowała sprzęcik po to, by spory smartfon pozostał w kieszeni, a odbieranie połączeń było możliwe w nieco wygodniejszy sposób. W rozkładanej bransoletce zmeszczono głośniczek i mikrofonik tak, by w formie “słuchawki” nadawał się idealnie do rozmawiania. Wbudowana bateryjka o pojemności 600 mAh ma wytrzymać ok 7-10 dni w zależności od użytkowania. Sprzęcik ma też posłużyć do kontroli multimediów smartfona z zegarka.

Autorzy przygotowują aplikacje na systemy iOS oraz Android, ta ma umożliwić parowanie ze smartfonami. W kampanii można zamówić gadżet nieco taniej, a ostateczna cena finalnej wersji .klatz ma wynosić 150 dolarów. W komplecie będzie także wygodna stacja dokująca do ładowania modelu, przekształcając ubieralny element w efektowny zegar pokojowy.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *