Kitchen Workstation In Bamboo – stacja dla kucharza

30 Maj 2014

Tablet w kuchni to widok coraz częstszy. Jego spory ekran może zastąpić książki kucharskie, a nowoczesne możliwości ułatwiać gotowanie przy udziale programów do gotowania lub nagrań z YouTube. Część z takich urządzeń otrzymuje nawet specjalne, kucharskie edycje. Tablet jest najbardziej mobilnym z komputerów i otrzymuje ciekawe, czasem dziwne akcesoria i przystawki. Myślę, że do takiej można zaliczyć stację z miejscem na komplet noży. Oparcie jest uniwersalne – zmieści i wspomnianą tradycyjną książkę z przepisami.

Kitchen Workstation In Bamboo to projekt chcący zebrać fundusze na Kickstarterze. Właśnie tutaj takie pomysły mają szansę realizacji. Nie jest to jakaś skomplikowana technologicznie konstrukcja. Oparcie potrzebuje niewiele środków do kontynuowania prac, a osoby, którym przyda się w kuchni taka platforma, mogą wspierać finansowo jego utworzenie. Kąt oparcia można regulować, a i podświetlenie LED się znajdzie (to dla papierowego formatu lub doświetlenia deski do krojenia). Kitchen Workstation In Bamboo będzie też miejscem do podładowania urządzeń. Alternatywnie można podpiąć też mini głośniczek na Bluetooth, mogący lepiej nagłośnić treści ze sprzętu.

Taki nietypowy projekt, którego najciekawszym elementem jest inna przystawka. Miejsce na noże lub narzędzia kuchenne. Standardowa wersja w przedsprzedaży jest wyceniona na 80 dolarów, wariant deluxe z miejscem na ostrza, sztućce i inne elementy – 115$. Firma wystawiająca przedmiot miała na swoim koncie kilka innych, oryginalnych rozwiązań w postaci stacji dokujących dla smartfonów i tabletów.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *