Star Wars The Force Coding Kit

Nie o wszystkich smart zestawach do zabawy piszę na swoim blogu. Te od Kano są jednak warte uwagi, bo starają się łączyć licencję na znane motywy z bardziej unikatowym systemem rozgrywki. Najnowszy zestaw Kano Star Wars The Force Coding Kit oraz Frozen II Coding Kit dołączą do Harry Potter Kano Coding Kit i będą uczył kodowania z nietypowym czujnikiem ruchu. To kolejne propozycje nauki przez zabawę uwzględniające najnowsze rozwiązania ze świata technologii.

Star Wars The Force Coding Kit

Kano znane jest z kolorowych komputerków Radpberry Pi, ale od jakiegoś czas ich pomysły kręcą się wokół zabawek wykorzystujących sensory. Różdżka Harrego Pottera to pierwszy z modeli, gdzie ruch oraz gesty miały znaczenie. Potencjał był tu na tyle spory, że systemowi interakcji znaleziono kolejne motywy. Tym razem we współpracy z Disneyem. „Moc” zaimplementowano w czujniki z Bluetooth, pozwalając dzieciakom wcielić się w siły Imperium lub sojuszu rebeliantów i sterować mieczami świetlnymi, Porgami itd.

Kano Frozen II Coding Kit

Zestaw oczywiście najpierw trzeba złożyć, poznać jego możliwości i połączyć z aplikacją na smartfony lub tablety z systemami iOS, Android, Windows i macOS. Gdy już zrozumiemy jak wszystko działa, zaczynamy kodować (blokowy interfejs) i bawić się gestami. Przypominają trochę kontrolowanie „Mocy” z sagi sag Star Wars. W bazie jest trochę lekcji, ale dostępny jest także tryb freestyle, gdzie eksperymentujemy po swojemu. Projektami możemy się dzielić na Star Wars Kano World, gdzie znajdziemy też pracy innych. Producent obiecuje okresowo wprowadzać społeczności graczy wyzwania.

Frozen II Coding Kit

Gwiezdne Wojny zainteresują pewnie bardziej chłopców, ale podobny typ zabawy dostarczy inny zestaw, także na licencji Disneya. Frozen II Coding Kit będzie funkcjonowało w ten sam sposób, ale z innymi bohaterami i środkowisku. Kraina lodu posiada ten sam zestaw hardware’u do złożenia, ale inne malowanie oraz motywy wyświetlające się na ekranie komputerów. Tutaj też dzieciaki otrzymają książeczkę z przewodnikiem krok po kroku. Oba komplety wyceniono na niecało 80 dolarów. Zadaniem obu (a trzech licząc edycję z Harrym) jest zachęcenie do programowania, a przynajmniej wejściem w jego świat. Aktualnie w dziale zabawek znajdziemy całkiem sporo takich produktów. W tym roku kilka smartfonów otrzymało frontowe czujniki sterowania gestami, więc kiedyś tego typu produkcje nie będą potrzebowały żadnej tacki.

źródło: Kano.me