Jump J10 – smartwatch z przezroczystym ekranem OLED

21 Paź 2015
foto: armdevices.net

foto: armdevices.net

O przezroczysych ekranach mówi się już od jakiegoś czasu. Ostatnim modelem, który proponował takie podejcie jest Kairos. Pisałem o nim już dosyć dawno temu. W 2016 roku ma zadebiutować wariant Jump J10, czyli smartwatch z transparentnym wyświetlaczem. Na taki model czeka sporo osób, zwłaszcza tych, które chccą zachować standardowych, szwajcarski mechanizm, ale dodać kilka smart funkcji. Chodzi oczywiście o analogowy format i treści na szybce, która pokrywa cyferblat. Dlaczego to fajne? Raz, że efektowne, dwa – nie musimy rezygnować z prawdziwego, klasycznego wyglądu zegarka.

Jump J10 został niedawno zademonstrowany i ma gotową formę, ale Saboor Ahmed, który podesłał mi fotki, nie ukrywa, że chce zainteresować rynek i liczy na modele OEM. Sam pokazał jednak kilka wariantów, ale technologię można wdrożyć niemal do każdego urządenia. Ekranik jest wykonany w technologii OLED i ma dotykową powierzchnię, więc działa identycznie jak inne smartwatche. Ma też swoje aplikacje i UI, które również działa podobnie do reszty inteligentnych zegarków. Możemy przesuwać treści, zobaczyć wiadomości i powiadomienia oraz ikonki programików.

Jump J10 (2)

W normalnej wersji nie widać żadnych treści, choć można dodać widgety, by nie zasłaniały prawdziwej tarczy, a jedynie kompnowały się z wolnymi przestrzeniami. Pozwoli nam to zerknąć na nadgarstek, by sprawdzić nadchodzące połączenia lub smsy, czyli unikanie wyjmowania smartfona z kieszeni. Czasem wygodniej jest sprawdzić treści, bo może nie są ważne i nie warto wyciągać telefonu. Na razie przezroczyste wyświetlacze mają pewne ograniczenia, ale kolejne generacje zaproponują więcej.

Autorzy zapewniają 5 dni działania na jednym ładowaniu. Wewnątrz zainstalowano również motorek wibracyjny oraz podstawowe czujniki aktywności. Wizualnie gadżety prezentują się ciekawie, ale wiadomo, że specjaliści od stylistyki zaoferują jeszcze lepsze wykończenie pod swoje modele. W końcu era klasycznych modeli będzie mogła skorzystać z najnowszych technologii tak, jak by tego chciała. Obecnie szykuje się kilka modeli znanych, szwajcarskich producentów, którzy chcą zintegrować je z Android Wear. Widziałbym miks takiego podejścia z transperentną formą.

Źródło: armdevices.net, foto: jumptechnologyltd.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *