Jabra Elite Active 65t – bezprzewodowe słuchawki

17 Sty 2018

Jabra też była obecna na targach CES 2018. Zaprezentowała tam kilka modeli nowych słuchawek. Pośród nich były modele całkowicie bezprzewodowe i to w tej najbardziej kompaktowej wersji. Sekcja rywali dla AirPods staje się ultra atrakcyjna i dzisiaj wszystkie firmy proponują tu swoje rozwiązania. Jabra przedstawiła dwa warianty Elite 65t. Para bardzo podobnych słuchawek, które różnią się jedynie czujnikami aktywności w odmianie Active. Pozostałe właściwości są praktycznie identyczne.

Jabra Elite 65t

Myślę, że najciekawsza w nowej serii Elite 65t jest współpraca z asystentami głosowymi – wszystkimi najważniejszymi: Alexą, Siri i Google Now. Pomoc komend głosowych w słuchawkach jest idealna, bo mikrofoniki i głośniczki mamy blisko twarzy, czyli z natychmiastowym dostępem. Możemy przyzwyczajać się, że jedne będą kojarzone z drugim. Przy użyciu Alexy można kontrolować również odtwarzacz muzyczny, a nie tylko typowe “skille” związane z zapytaniami. Producent zaangażował system aż czterech mikrofoników, więc każde polecenie będzie odczytywane w możliwie poprawny sposób.

Jabra Elite 65t to też zestaw słuchawkowy. Opisane wyżej moduły maja gwarantować wysoką jakość rozmów, m.in. redukcję szumów (swoje zrobią też wkładki). Użytkownik może blokować lub wpuszczać szumy zależnie od potrzeb. Do bezprzewodowej łączności wykorzystano najnowszy Bluetooth 5.0, który wymaga jednak kompatybilnych smartfonów (coraz więcej modeli oferuje piątą generację protokołu BT). Jabra określiła pod tym względem nowe słuchawki jako trzecią generację. Jakość dźwięku ma być przy tym oczywiście bardzo dobra – w końcu to przede wszystkim słuchawki muzyczne.

Jabra Elite 65t

Obecnie modele takich słuchawek otrzymują więcej zadań niż tylko odtwarzanie muzyki. Elite Active 65t oprócz zestawu słuchawkowego i asystentów głosowych, ma też wbudowane czujniki aktywności. Mowa jednak o standardowych odczytach. Zabrakło mierników tętna, które w topowych Jabrach Sport były już obecne. Tutaj mamy jednak nieco inną sekcję. Gadżetowi uda się jednak zebrać podstawowe dane z ruchu, m.in. te o kadencji. Na ile czasu starczy w Elite 65t energii? Pięć godzin to w tym wypadku typowy wynik. Oczywiście z opcją doładowań z mobilnego schowka. Łącznie do 16h. Cenowo nie jest źle. Za tańszy model trzeba będzie zapłacić 170 a za sportowy 190 dolarów.

 

źródło: Jabra

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *