iPad ósmej generacji

16 Wrz 2020

Apple nie rezygnuje ze sprzedaży podstawowego iPada. Tablet otrzymał już swoją ósmą generację. Do tego utrzymując klasyczny design, który na przestrzeni ostatniej dekady przeszedł tylko drobne zmiany. W tej chwili wariant z szerszą ramką niż Air i Pro jest uważany za najprzystępniejszą cenowo wersję urządzenia. Chyba tylko najmniejszy mini jest tańszy.

ipad 8

iPad 8 z chipem A12 Bionic

iPada ósmej generacji przedstawiono wraz z nowym iPadem Air 4 podczas internetowego eventu Time Flies. Sprzęt otrzymał ten sam ekran o 10.2-calowej przekątnej. Stylistycznie nie widać zmian względem wcześniejszego modelu. Mimo, że tablet jest propozycją entry-level to nie zabraknie w niej wsparcie dla rysika Pencil, ale tylko pierwszej generacji. Uda się też skorzystać z podpinanej klawiaturki Smart Keyboard. Tutaj iPadOS 14 powinien uwzględnić nowe opcje, choć nie wszystkie. Część zarezerwowano dla mocniejszych iPadów.

Kolorystyka obudowy jest tradycyjna. Nie tak ciekawa, jak w nowym Air. Przód jest biały lub czarny, tył szary, srebrny lub złoty. W sumie trzy wykończenia: space gray, silver i gold. Najważniejszym ulepszeniem jest chip A12 Bionic (w “siódemce” był A10). Ten procesor posiada Neural Engine, więc powinniśmy poczuć różnicę. A12 Bionic debiutował w iPhonie Xs z 2018 roku. To pierwszy klasyczny iPad z neuronową odmianą procesora. Dzięki temu przyspieszy m.in. Touch ID. Apple zaznacza, że ten rodzaj tabletu ma służyć głównie do celów edukacyjnych (nie biznesowych lub korporacyjnych). Urządzenie ma być o 40% szybsze od siódmej generacji. Grafika poprawi się dwukrotnie.

Pencil pierwszej generacji wymaga ładowania przez port Lightning, ale jeśli chodzi o zapiski to będzie posiadał większość rozwiązań ze wspomnianego już iPadOS 14, np. odręczne zapiski, adnotacje, czy rozpoznawanie rysowanych kształtów (gestów do programów w stylu prezentacji). Kamerki te same. iPad 8 ma kosztować tyle samo co poprzednik, czyli 329$. Będzie oczywiście oferowany także z LTE. Do wyboru 32 lub 128 GB przestrzenie na dane.

źródło: apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *