IKEA Place – mebluj wnętrze z ARKit na iOS

15 Wrz 2017

IKEA Place

Zapowiadałem już na blogu, że AR będzie niebawem nową rewolucją. Wdrażanie technologii Augmetned Reality trwa już od kilku lat, ale dopiero teraz, gdy swoje zaawansowane narządzenia wprowadzają Apple i Google (odpowiednio ARKit i ARCore), zacznie przybywać aplikacji z Rzeczywistością Rozszerzoną. IKEA to jedna z tych marek, które eksperymentowały z AR już od dawna. Wyposażanie wnętrza szwedzkiego

producenta można było już przymierzać we własnym domu w odpowiedniej apce. Najnowszy program mobilny IKEA Place ma funkcjonować o wiele dokładniej, ponieważ użyje narzędzi ARKit.

Techniki AR będą bardzo praktycznym narzędziem w bardzo wielu sytuacjach. Meblowanie aż prosi się o wirtualną wizualizację gotowych wyrobów we własnym mieszkaniu, nim ostatecznie zdecydujemy się na ich zakup. Akurat z wyposażaniem wnętrz jest ten problem, że ciężko ocenić wyrób na odległość, gdy nie widzimy go we własnym pomieszczeniu. IKEA Place ma to ułatwić, dając nam do rąk program na iPhone’a lub iPada, których ekrany połączą rzeczywisty i cyfrowy świat, czyli wirtualne produkty w realnym otoczeniu.

IKEA Place

Potrzebny będzie dostęp do systemu w wersji iOS 11, czyli kompatybilnych modeli iPhone’ów i iPadów. Posiadacze tych urządzeń będą mogli sprawdzić ponad 2000 produktów z katalogu IKEA. Od mebli, przez inne elementy wyposażenia, aż po dekoracje. W apce będzie można obserwować wyroby w dowolnym miejscu, gdzie planujemy ich umieszczenie, a potem wykonanie zrzutu ekranu, by łatwiej było przeglądać różne ujęcia na zdjęciach w galerii. Developer zapewnia tu 98% dokładności odnośnie wymiarów. W aplikacji podejrzymy też rodzaje materiałów i wygląd wyrenderowanych produktów w różnych warunkach oświetleniowych.

Ciekawe czy kiedyś będzie można też tą drogą złożyć zamówienie.

źródło: IKEA

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *