i-Ox – uniwersalny, składany uchwyt do smartfonów

28 Maj 2014

Praktyczne akcesoria zmieniają całkowicie komfort użytkowania wielu gadżetów. Smartfony otrzymują ich całe mnóstwo, ale tylko część staje się czymś naprawdę ciekawym. W kwestiach uchwytu telefonu też można zaproponować coś więcej niż tradycyjny uchwyt ręką. Model i-Ox to przystaweczka do niemal dowolnego smartfona z w miarę gładką tylną klapką, zamieniający sprzęt w wygodny do utrzymania układ. Jest to po prostu pomysłowy dodatek do uchwycenia gadżetu jedną ręką i to niezależnie od orientacji jego ułożenia.

i-Ox jest prostej konstrukcji uchwytem, w który wsuwamy palec i komfortowo oraz stabilnie trzymamy nasz telefon. Wykorzystamy w ten sposób wszystkie funkcje urządzenia, łącznie z prowadzeniem rozmów, jak i pewnym wprowadzaniem treści przy pomocy rysika. Dodatkowo odstający element może posłużyć jako nóżka do oparcia smartfona – np. do prowadzenia rozmów video lub oglądania filmów. Cała konstrukcja jest składana, więc można ją złożyć i nosić wygodnie telefon w kieszeni. Gadżet ma zasysane łącze, nie pozostawiające śladów na obudowie. Jest estetyczne i można je w każdej chwili odłączyć i przepiąć do innego sprzętu. Ma bardzo uniwersalne przeznaczenie.

Aby propozycja mogła trafić na rynek, i-Ox rozpoczął kampanię na Kickstarterze, gdzie zbiera fundusze. Pierwsi chętni mogą liczyć na niższe ceny. Minimalna wpłata na ten moment to 25 dolarów. Potem cena podskoczy do około 30 dolców. Rozsyłka ma nastąpić w okolicach października. Muszę przyznać, że propozycja od GIC Nexus jest bardzo ciekawym rozwiązaniem i to niezależnie od wielkości urządzenia. Poprawia uchwycenie smartfona (taki Galaxy Note II strasznie często wyślizgiwał mi się z rąk). Jeszcze lepiej będzie w przypadku mniejszych tabletów.

źródło: Kickstarter via gizmag.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Hej! Dobry wpis, widać, że znasz temat. Takie małe pomoce są bardzo przydatne na co dzień. Sama mogę polecić każdemu kierowcy uchwyt samochodowy na smartphone. Mój znacznie poprawił komfort jazdy z nawigacją i po nieznanym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *