HUDWAY GLASS – smartfon ekranem HUD i nawigacją

12 Paź 2015

HUDWAY GLASS iPhone

Ekrany HUD są efektownym dodatkiem do dzisiejszego pojazdu, ale przeważnie trafiamy na drogie gadżety. Heads-up display działa na dosyć prostej zasadzie, tj. projekcji pewnych zarysów na szkiełku. Tak, by nie rozpraszać uwagi i jak najmniej odrywać wzrok od kierowania autem. Są modele na deskę rozdzielczą, są podwieszane, były i w Google Glass. Jest łatwiejsza droga. Z wykorzystaniem naszego smartfona. HUDWAY GLASS to adapter do telefonu, który odbije wyświetlane na ekranie treści na przezroczystej szybce.

Nieskomplikowane, prawda? Wystarczy ułożyć sprzęt w wyznaczonym miejscu i cieszyć się efektami HUD. Pewnie nie tak dobrymi jak w normalnych urządzeniach tego typu, ale zawsze. Prawdopodobnie też drenaż akumulatora będzie wysoki, ale co tam. Jest HUD? Jest! Mocne oświetlenie będzie wymagane zwłaszcza w dzień. W nocy powinno być znacznie lepiej. Stworzono do tego specjalną aplikację. Wskazuje dane w minimalistyczny sposób. Widać pasy, strzałki i inne elementy nawigacji.

HUdawy glass

hudway glass

Producent oferuje współpracę z dowolną aplikacją nawigacyjną, która wykorzystuje rozwiązanie HUD. Sam nawet o wersji HUDWAY już kiedyś pisałem. To w sumie to samo, bo można telefon ułożyć pod szybą, ale HUDWAY GLASS ma swoją własną, więc efekty mogą być lepsze. Ekran odbije się bliżej szybki, a i adapter można położyć w wygodniejszym miejscu. O ile deska waszego samochodu do umożliwia. Jest sporo modeli o kiepskim rozkładzie. Nie tylko nawigację zobaczymy na “wyświetlaczu”. Fajnie prezentują się też prędkościomierze i inne elementy informacji samochodowej.

Aplikacje HUD znajdziecie i w AppStore i Google Play, więc kompatybilność jest szeroka. Podstawka na telefon też powinna zmieścić większość smartfonów. HUDWAY GLASS ma być do tego stosunkowo niedrogie. Ok. 50 dolców to przystępna cena.

Źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (4)

    1. Ja znalazłem w Polsce na stronie novumi
      Faktem jest, że korzystam dopiero od kilku dni, ale minusów nie znalazłem. Poza darmowym oprogramowaniem wypróbowałem nawigację Sygic i to dopiero daje pełnię szczęścia 🙂
      Pozdrawiam

  1. Fajna sprawa ale dodajcie do tego ładowanie bezprzewodowe to dopiero zrobi furore. A na razie wystarczy przykleić kawałek folii anty refleksyjnej na szybie i jest ten sam efekt bo smartfon musi być i tak podłączony do ładowania to po co płacić 2 stowy za kawałek bezuzytecznego plastiku.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *