Huami Amazfit BIP – budżetowy zegarek fitness

6 Lut 2018

Huami (należące do Xiaomi) to chiński producent, który specjalizuje się w budżetowych wearable. Jego zegarki i trackery to zwykle niedrogie urządzenia naręczne z czujnikami fitness. Niska cena, całkiem solidne wykonanie i wystarczająca baza funkcji to pewność zysków. Marka dodaje kolejny model do swojej oferty. Amazfit BIP otrzyma bardzo podobny zestaw funkcji oraz możliwości, ale upakowanych w formacie przypominającym hybrydę Apple Watcha z Pebble Time. Oczywiście głównie wizualną.

Huami Amazfit BIP

Smartwatch wyraźnie przypomina w swoim kształcie produkt Apple (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Dzisiaj producenci oferują zwykle okrągłe odmiany, bo najlepiej imitują klasyczne zegarki. BIP otrzymał bardziej prostokątny styl. Producent ma owalne wyświetlacze, więc jakby klient naprawdę wolał taki format tarczek to nie będzie problemu z wyborem). Smart zegarek za 99 dolarów jest rywalem dla tańszych gadżetów, ale w porównaniu z nimi ma być atrakcyjniejszy wizualnie. Na grafikach prezentuje się nieźle. Wolę jednak poczekać z oceną jak już sprzęcik pojawi się na mojej ręce.

1.28 calowy, kolorowy ekranik typu always-on ma wystarczyć do wyświetlania podstawowych odczytów i treści, a przy tym nie drenować specjalnie baterii. Urządzenie na jednym ładowaniu będzie potrafiło wytrzymać nawet 45 dni, ale wiadomo, że chodzi o tryb typowo zegarkowy (ewentualnie podstawowe pomiary ruchu). Aktywny moduł GPS i regularne trenowanie z czujnikami znacznie ograniczą długość działania. Wyrób ma sporo różnych sensorów, m.in. optyczne czytnik tętna z VO2 Max. Do tego czujniki geomagnetyczne, barometr (do pomiaru wysokości) i trzyosiowy akcelerometr do pomiarów aktywności oraz snu.

Huami Amazfit BIP

Wszystko co najważniejsze do treningu Amazfit BIP więc posiądzie. Koperta jest nawet szczelna na przypadkowe zanurzenia, więc nie powinniśmy martwić się o ruch na deszczu. Jak każdy smartwatch, BIP też posiada standardowe powiadomienia, które dotrą na ekranik ze sparowanego smartfona. Nie znajdziemy tu może opcji instalacji aplikacji, ale notyfikacje z najpopularniejszych platform dotrą na nasz nadgarstek. Mowa o informacjach o połączeniach, wiadomościach z portali społecznościowych itp. O wiele więcej znajdziemy tu od strony sportowej. Tracker współpracuje z aplikacją Mi Fit (iOS/Android) i pokaże strefy tętna, prędkości, tempo, długość kroku i wiele innych. BIP to budżetowiec, ale z pełnym zakresem funkcji zaliczanych do dzisiejszych standardów. Amazfit powinien zadebiutować w marcu.

źródło: Huami

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *