Hinduski CaratLane z wirtualną przymierzalnią kolczyków

30 Paź 2015

CaratLane app

Coraz częściej udaje się poczytać o technologii rzeczywistości rozszerzonej. Augmented Reality było jeszcze parę lat temu koncepcją, która straszenie długo trafiała na rynek, ale dzięki mobilnym rozwiązaniom oraz aplikacjom projekty AR docierają do użytkowników na całym świecie. Binocular to platforma, która na temacie się zna i oferuje przeróżne pomysły w sekcji ubieralnej. Ostatnim razem pisałem o nich przy okazji wirtualnych okularów, które można było przymierzyć na własnym nosie – oczywiście przez kamerkę telefonu.

Glasses dotyczyło wyłącznie okularów (projekt dla Luxotica, czyli producenta okularów o 75% udziale sprzedaży), ale technologię przekuto na inne elementy, a konkretnie kobiece ozdoby. Idea jest ta sama, tylko przedmiot inny. Rendering w czasie rzeczywistym ma pokazywać efekty na nas samych, co ma zdecydowanie ułatwić zakup. Oczywiście mowa o zakupach w sieci, gdzie nie mamy okazji dotknąć przedmiotu, a tym bardziej dopasować go pod swoje potrzeby. Tym razem czas na biżuterię.

CaratLane AR

Następnym klientem rozwiązania została firma CaratLane, czyli hinduski jubiler. Skorzystał z oferty i dostarczył swoim klientkom szansę na przymierzanie ich biżuterii i ozdób. Myślę, że spokojnie można to podłączyć pod dział ubieralnych technologii. Wystarczy wgranie aplikacji na smartfon (iOS/Android), by oglądać swoją twarz na ekranie urządzenia z wirtualnymi kolczykami. Kręcenie głową ma oczywiście znacznie, a świecidełka będą podążać za uchem. Modele są oczywiście trójwymiarowe i mają odwzorowywać te realne.

W bazie ma być ok. 1000 propozycji, więc jest co przymierzać.

źródło: caratlane.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *