hidn tempo

Ubieralne technologie skupiają się w swojej większości głównie na zegarkach i naręcznym formacie. Udziałowo jest to największa grupa noszonych gadżetów. Zwykle są to całkowicie elektroniczne urządzenia, ale sporo firm zauważa, że usprawnić można też zwykły zegarek. Sam na blogu zrobiłem zestawienie inteligentnych czasomierzy w tradycyjnym wydaniu i spokojnie projekt hidn tempo mógłby się tam znaleźć. Nie jest to zegarek, a pasek do niego. Pasek ze specjalnymi czujnikami.

Produkt z Kickstartera ma być osobistym trenerem (przewodnikiem) stresu, czyli urządzeniem do analizy samopoczucia i jego niwelacji. Takich wynalazków świat wearable widział już sporo. Tym razem po prostu w formacie paska do klasycznego zegarka. Ma on monitorować sytuację organizmu i przesyłać odczyty do aplikacji mobilnej na smartfon. Stąd odpowiednie algorytmy i pomoc oprogramowania mają pomóc w zarządzaniu stresem.

hidn tempo

Oprócz tego analizowany ma być też wypoczynek. To jak śpimy ma ogromne znaczenie dla naszego systemu nerwowego, więc łącznie przedstawiony będzie lepszy obraz naszej sytuacji. Apka na iOS lub Androida ma wizualizować nasz stan i pokazywać zmiany w poziomie nerwowości w danych sytuacjach. Wszystko działa tak samo, jak wielu dostępnych już rywali. Lepsze poznaje swojego zachowania uświadomi użytkownika o sytuacjach stresowych i będzie pomagało redukować niepożądane efekty.

 Autorzy nie zapomnieli o stylu, który jest bardzo ważną stroną ubieralnych urządzeń. Paski mają być dostępne w różnych kolorach, a w kampanii można zamówić też analogowy zegarek w różnych odmianach koperty. Zamiast nabywać bransoletkę z takimi czujnikami (jest już kilka do wyboru na rynku), lepiej od razu zainteresować się formatem klasycznego zegarka. Na koniec warto dopisać jeszcze, że kontrola stresu to nie tylko poprawa ogólnego samopoczucia, ale realny wpływ na redukcje wielu schorzeń (m.in. sercowych).

źródło: Kickstarter