Hatch Baby – inteligentna waga i przewijak dla noworodków

19 Paź 2015

HatchBaby

Dzisiejsze mamy mają dużo łatwiej niż kiedyś. Tak pewnie mówi każda matka do córki, która właśnie urodziła swoje dziecko. Tak było przede wszystkim z pieluchami, które dawniej prano. Dziś są pampersy i wiele innych ułatwień. Podobnie jest z erą Internetu Rzeczy. W bardzo nieodległej przyszłości, a w zasadzie już w teraźniejszości, młodzi rodzice otrzymują ofertę nowych gadżetów, mających ułatwić im pewne sprawy. Monitoring – to słowo najczęściej występujące w słowniku najnowszych technologii. Coraz więcej elementów życia codziennego trafia do różnych analizatorów i mierników. Nie inaczej jest z ludzkim życiem.

Od kilku lat rozwiązania są ulepszanie, a my możemy sprawdzają kilka istotnych parametrów zdrowia właśnie przez smart gadżety. Najmłodsi też otrzymują takie systemy w swoich rozmiarach. Najczęściej proponowane są inteligentne ubranka, skarpeteczki, czy nawet termometry, a trafiają się i smart pieluchy… Inteligentna waga też nie jest już nowością, bo Smart Kid Scale od Withings też daje szansę na śledzenie rozwoju noworodka. Smart Changing Pad to bezpośredni rywali, o którym dziś krótko we wpisie. Model Hatch Baby jest chyba ciekawszy i nieco bogatszy w funkcje.

Smart Changing Pad

Hatch Baby Smart Changing Pad

Jest to zaawansowana leżanka do przewijania dzieci, ale nie tylko. Dotykowy ekranik, system czujników, aplikacja mobilna – to wszystko posłuży do monitorowania kilka ważnych elementów. Najważniejsza jest waga, a ta zapisuje każdy pomiar i przesyła do apki na smartfon. Jeśli do tego zaznaczymy, że właśnie dziecko było karmione lub przewinięte to dane skorelujemy i prześledzimy również odżywianie maluszka. W ten sposób możemy zbadać sytuację zdrowotną dziecka i sprawdzić, czy bobasek osiąga odpowiednie etapy swojego rozwoju (wg World Health Organization).

Danymi można dzielić się z lekarzem, a ten może podpowiedzieć czy mama karmi prawidłowo, a jeśli nie do końca, to specjalista zasugeruje zmiany. Ten model jest szeroko wykorzystywany przy trackerach zdrowia. Po to powstał. Projekt Hatch Baby jest rozwiązaniem dla świeżych rodziców, którzy nie do końca wiedzą, czy odżywiają dzieci prawidłowo. System ułatwi zadanie, a potrafi też śledzić wypoczynek, czyli łącznie trzy najważniejsze rzeczy: odżywianie, sen oraz wagę. Możliwe ma być też mierzenie ciałka, porównywanie ze skalą rozwoju i sprawdzanie progresu w czasie. Za Smart Changing Pad trzeba zapłacić ok. 300 dolarów, ale w przedsprzedaży mamy zniżkę 100 dolców. Urządzenie ma zadebiutować w grudniu.

Źródło: Hatch Baby via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *