Glass Up na Androida, iOS oraz Windows Phone

11 Mar 2013

Glass Up to odpowiedź na Google Glass – okular, który na niewielkim szkiełku, umieszczonym zaraz przed okiem, będzie pokazywał w całkowicie nowatorski sposób, dane związane z telefonem, jak i poszerzał rzeczywistość o ciekawe zdolności. To pewnego rodzaju asystent, który uwolni nasze ręce od konieczności obsługi niektórych funkcji smartfona.

Pierwszy prototyp okularów Glass Up

Projekt Glass Up to trochę skromniejsze narzędzie, ale umożliwi wgląd w podstawowe powiadomienia z naszego telefonu. Zadaniem okularów będzie wyświetlanie raportów w postaci przychodzących e-maili, wiadomości tekstowych, tweetów, powiadomień z Facebooka, czy innych tego typu informacji, które obecnie zaprzątają nasze mobilne wyświetlacze. Takie okulary mają też umożliwiać wyświetlanie napisów podczas zwiedzania muzeum, czy po prostu nadawać się w sytuacjach, gdzie przydatne są wolne ręce. Wszystkie te dane mają być rzucane za pomocą mini projektora na szkło okularów w rozdzielczości 320×240 pikseli.

W tej chwili urządzenie ma być przeznaczone jedynie do odczytu danych, ale twórcy mają nadzieję na rozwój okularów Glass Up, by można było interaktywnie je obslugiwać także w drugą stronę. Na ten moment trzeba to robić z poziomu ekranu smartfona. Google Glass jest bardziej zaawansowanym sprzętem i można je obsługiwać za pomocą asystenta głosowego. Glass Up ma być lekki i zgrabny, bateria ma być w stanie wytrzymać cały dzień pracy. Komunikacja ma się odbywać za pomocą Bluetooth 4.0 (lub 3.1).

Prototyp na targach CeBIT, źrodło: kanał GolemDE na YouTube

Prototyp okularów przedstawiono zarówno na styczniowych targach CES 2013 w Las Vegas, jak i expo CeBIT w Hanowerze. Na tym ostatnim widniała nawet wersja demonstracyjna oraz kilka aplikacji je obsługujących. Glass Up będzie się komunikowało ze smartfonami wyposażonymi w google’owskiego Androida, iOS od Apple oraz Windows Phone. Ten ostatnio na stronie producenta jest jeszcze określany jako niepewny, ale pojawiające się w Internecie wiadomości, świadczą również o wersji na smartfony z Windowsem. Produkt można już zamawiać w opcji pre-order na stronie glassup.net.

Projekt Glass Up powinien niebawem pojawić się na stronie Kickstarter.com, gdzie będzie walczył o fundusze na start masowej produkcji. Przewidywana cena urządzenia to 299€ (pre-order) lub w normalnej cenie 399, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to sprzedaż ruszy we wrześniu. Finalny produkt ma być zaprezentowany na czerwcowym Augmented World Expo.

źródło: GlassUp.net, kanał GolemDE na YouTube

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *