Garmin Forerunner 45 i 45S

30 Kwi 2019

Garmin dzisiaj przedstawił kilka nowych sportowych zegarków. Obok flagowego Forerunnera 945 pojawił się też jego budżetowy kolega. Model Forerunner 45 i 45S to następca “trzydziestki piątki” z 2016 roku. Jak już pewnie po nazwach zaważyliście, tym razem jako duet. Dwa nowe urządzenia mają teraz pasować na mniejsze i większe nadgarstki. Odróżnią się też kształtem tarczki, która teraz jest nie kwadratowa, a okrągła, jak większość współczesnych zegarków.

 Garmin Forerunner 45

Garmin Forerunner 45 i 45S

Cały czas mówimy o przystępnym cenowo zegarku z wbudowanym modułem GPS. Forerunnery 45 i 45S to modele entry-level, czyli te najtańsze w całej rodzinie marki. Początkowi biegacze lub ci okazjonalni nie potrzebują drogich, obficie wyposażonych trackerów aktywności. Oni nie do końca wiedzą jeszcze co chcą śledzić. Przyda im się standardowy zakres bez zaawansowanych opcji, które są im po prostu zbędne. Tutaj ważniejszy jest coaching. Seria 45 ma pomóc odnaleźć się podczas pierwszych biegów oraz podpowiadać co podczas ruchu warto monitorować.

Wbudowany GPS oraz optyczny czytnik tętna mają służyć amatorom w podstawowym zakresie, czyli odczytach tempa, pokonywanego dystansu, interwałów itp. Pojawią się tu nowe plany treningowe Coacha od Garmina. Krokomierz z licznikiem kalorii, dzienne statystyki z opcją wyznaczana celów, monitorowanie snu – to mnie więcej o te kwestie tu chodzi. Jest też pomiar stresu czy analizator energii Body Battery. Wskaźnik ten ma pokazywać poziom sił jakimi dysponujemy (zapasy), by oceniać ogólne możliwości dalszej aktywności. Oprócz biegu można śledzić też jazdę rowerem, trening eliptyczny, cardio, jogę i ogólną aktywność.

Fronty Forerunnera 45 i 45S mają odpowiednio 42 i 39 mm średnicy. To w sumie dosyć małe różnice, ale pewnie panie zainteresują się tymi mniejszymi odmianami. Mają one zresztą bardziej kobiece wykończenie kolorystyczne. Urządzenia mają wytrzymać nawet siedem dni pracy, choć przy aktywnym GPS już tylko 13 godzin. W obu zegarkach są też proste funkcje smart. tj. powiadomienia ze sparowanego smartfona oraz kontrola muzyki na telefonie. Garmin wycenił nowe budżetowce na 200 euro.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *