Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Blog Post

Flybrix – zbuduj własnego drona z klocków LEGO
Android

Flybrix – zbuduj własnego drona z klocków LEGO 

Flybrix

Kochane LEGO! Z klocków budować można praktycznie wszystko, a od kiedy wymyślono modele z serii Technics, jeszcze więcej. Zdalnie sterowane pojazdy z LEGO już pływały, jeździły po szynach, czy normalnie na kołach. Czas na powietrze. Flybrix to zestaw DIY do konstruowania własnych droników z klocków i zabawy nimi przez kontroler lub aplikację na smartfon. Najważniejsze, że całą budowlę dopracujemy po swojemu, co da nam identyczną satysfakcję jak z projektowania własnych modeli.

Nie jest to do końca tworzenie konstrukcji od podstaw, ponieważ otrzymujemy gotowe elementy, ale Flybrix ma pozwolić na modyfikowanie dronów, a przede wszystkim rozumienie ich funkcjonowania. Do tego wszystkiego jest to komplecik w zabawkowej formie, czyli świetny na prezent dla młodych umysłów. W pudełku znajdziemy wszystkie niezbędne części oraz instrukcję, która przypomina najnormalniejszy na świecie zestawik z klockami LEGO. Tak taniej propozycji do budowania dronów nie znajdziemy.

Flybrix

Fajne jest jeszcze to, że w razie upadku dron się co najwyżej rozleci na poszczególne klocki, które potem znów poskładamy. 149$ (a ostatecznie 189$ po fazie przedsprzedażowej) to całkiem rozsądna cena. Flybrix ma pozwolić na budowanie quad- i hexacopterków i to w około 15 minut. Są tutaj klasyczne klocki, jak i motorki, śmigiełka, a także zaprogramowany element Arduino, który ma być mózgiem. To prawdopodobnie on pozwoli nam na połączenie z kontrolerem, który niestety swoje kosztuje. Za zestaw deluxe trzeba będzie zapłacić 250$, ale poratuje nas aplikacja na smartfon. Operowanie będzie może mniej wygodne, ale od razu dostępne.

Zarówno budowa, jak i samo sterowanie maja być intuicyjne. Producent przygotował nawet gry, które pozwolą na więcej zabawy, ale i trening w sterowaniu dronem. Gadżet jest wycelowany w grupę edukacyjną i to jest jego największy plus. Ma rozwijać umysł i uczyć wyciągania wniosków z budowy konstrukcji. To zabawa kreatywna. Na pudełkach zobaczymy oznaczenia 14+, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, by za konstrukcje wzięli się młodsi inżynierowie. Nie oszukujmy się. Wiadomo, że Flybrix będzie też ekstra prezentem dla dużych chłopców 😀

źródło: Flybrix

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Motyw WordPress stworzony przez Shufflehound. Copyright © 2023 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.