Smartwatch Fitbit Ionic ze sklepikiem z aplikacjami

6 Gru 2017

Fitbit Ionic sklepik

Dosyć długo zajęło marce Fitbit dostarczenie przewidywanego smartwatcha w pełnym wydaniu (markę Pebble, która produkowała smart zegarki wykupiono już pod koniec 2016 roku). Producent zapowiadał też, że urządzenie otrzyma bogaty w aplikacje sklepik. Właśnie staje się to faktem. Wsparcie programami jest dla każdej platformy bardzo istotne, ponieważ rozwija funkcjonalność ubieralnego urządzenia, nie ograniczając go do podstawowych opcji. Fitbit myśli o poważny włączeniu się do walki o klientów, a przecież rywale też atakują sportowymi funkcjami.

Najnowsza aktualizacja smartwatcha Ionic wprowadza długo oczekiwany sklepik z aplikacjami na małe ekraniki. W ten sposób producent będzie posiadał bardziej konkurencyjny wyrób, użytkownicy więcej możliwości w swoich zegarkach, a i biznes dla developerów i samego Fitbit powinien być z tego powodu korzystny. Studia projektujące apki na Fitbit Ionic miały dostęp do SDK już od września, co pozwoliło na premierę pierwszych tytułów wraz z otwarciem nowej bazy. W grudniu 2017 otrzymujemy pierwszą ofertę programów third-party oraz kilka propozycji od samego Fitbit Labs.

Fitbit Ionic FitbitOS

Na starcie jest do pobrania ponad 60 aplikacji z Fitbit Gallery. Do tego oczywiście nowe tarczki, czyli wirtualne cyferblaty, które pomagają odmienić styl i motyw designu. Na razie nie ma tego zbyt dużo, ale to kwestia czasu. Prostokątny ekranik nie jest może zbyt efektowny do tarczek (dla nich najlepsze są wyświetlacze okrągłe). Pośród aplikacji są nawet mini gry. Jeszcze w tym roku zadebiutować mają znane marki. Fitbit na tym etapie sprawdza jeszcze jakość wprowadzanych do sklepiku programów, ale nie jest to wymagane (przynajmniej do Fitbit Gallery). Przyspieszy to rozbudowę bazy, a certyfikacja będzie wyróżnieniem. Tak samo było w przypadku Pebble, dzięki czemu e-tuszowe zegarki szybko otrzymywały dodatkowe funkcje. Fitbit Ionic będzie rozwijany nie tylko pod kątem sportowym, ale ogólnym. Smartwatch ma być uniwersalny w użytku, a nie tylko podczas treningu.

Fitbit daje developerom dostęp do czujników Ionic (tętna, GPS, żyroskopów, akcelerometru i wysokościomierza). Dzięki temu zegarek Ionic będzie mógł być wykorzystany na mnóstwo sposobów. Już teraz szykowane są aplikacje dla tenisistów, czy narciarzy. Dzięki doinstalowywaniu programów naręczne urządzenie będzie stale poszerzało swoje możliwości. Dokładnie tak samo rozwijane są Samsung Gear S2/S3, Apple Watche i zegarki z Android Wear. Fitbit planuje ponoć wydanie kolejnych smartwatchów, więc sklepik ma tym większy sens.

źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *