Fitbit Female Health Tracking dla zegarków z Fitbit OS

7 Maj 2018

Fitbit Female Health TrackingWraz z prezentacją swojego ostatniego smartwatcha Fitbit przedstawił też oczekiwaną przez użytkowniczki funkcję monitoringu spraw kobiecych. Od tamtej chwili minęło już ładnych kilka tygodni, a wraz z modelem Versa obiecano też sporo innych nowinek. Jako pierwsza będzie jednak opcja specjalnie dla pań. Aktualizacja systemu Fitbit OS ma wdrożyć te elementy dla obu smart trackerów – zegarków Versa oraz Ionic.

Jako pierwsze dostęp do funkcji mają mieć posiadaczki iPhone’ów lub aplikacji na Windowsa. Androidy otrzymają wsparcie dopiero pod za około miesiąc. To nie jest długi czas, ale i tak główna pomoc ma dotyczyć zegarków, a nie aplikacji na smartfony, choć synchronizacja wyników dotyczy też programów na telefonu. To ekraniki smartwatchów mają ułatwić korzystanie z monitoringu.

Przypomnę czego dotyczy nowy update. Fitbit Female Health Tracking to logowanie i pomiary informacji związanych z cyklami menstruacyjnymi. Całość polega na wprowadzaniu przez panie ważnych informacji na temat funkcjonowania swojego ciała i śledzenie symptomów (bóle głowy, skurcze). Dzięki tym wszystkim danym oprogramowanie z algorytmami Fitbit ma przewidywać cykle miesiączkowe. Wszystko z pomocnym wyświetlaniem ważnego przekazu bezpośrednio na nadgarstku. Do dyspozycji będzie też przewodnik związany z owulacją i okresami płodności, by lepiej planować pewne sprawy (tu mowa zarówno o staraniu się o potomków, jak i szukanie czas bez tego “ryzyka”).

Fitbit obiecuje, że im regularniej dane będą prowadzane, tym cały system funkcjonować będzie precyzyjniej. Wsparciem ma tu być też serwis Fitbit Community, gdzie kobiety będą mogły się komunikować (dyskutować o trudnym tematach). W przyszłości producent ma nadzieję, że masowe dane na temat menstruacji użytkowniczek będą pomocne w lepszym określeniu sugestii dla algorytmów systemu, np. jak i kiedy kłaść się spać, jaki wpływ mogą mieć ćwiczenia oraz trening oraz odwrotnie (cykle na aktywność ruchową).

źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *