Fitbit Blaze z Guided Breathing, Cardio Fitness Level i Sleep Stages

28 Mar 2017

Fitbit odświeżył niedawno ofertę trackerów o wariant Fitbit Alta HR i czas najwyższy skupić się poprawkach oraz nowych funkcjach dla modeli nieco starszych. Na warsztat wzięto Fitbit Blaze, czyli hybrydę smartwatcha ze sportowym zegarkiem. Urządzenie dostało większy update, w którym znajdzie się kilka już dobrze znanych opcji platformy Fitbit, jak i kilka zupełnie nowych. Użytkownikom zaproponowano przede wszystkim Cardio Fitness Level, Guided Breathing i Sleep Stages.

Fitbit Charge 2 update

Guided Breathing z Charge 2. Teraz także na Blaze.

Fitbit Blaze to kilka funkcji znanych z Charge 2 (z niedawnej aktualizacji). Opcje Cardio Fitness Level bazuje na monitoringu treningu na podstawie pułapu tlenowego VO2 Max. Śledzenie sytuacji na ekraniku zegarka ma pomóc w poprawie efektów oraz optymalizowania wyników. Tutaj wsparciem ma być porównywanie swoich rezultatów z innymi sportowcami tej samej płci i w tym samym wieku. Takich podobnych profilów powinno być w bazie Fitbit sporo, bo i klientów marka ma bardzo dużo.

Guided Breathing to z kolei kontrola oddechu, czyli ćwiczenia nad rytmem przez przewodnika ze spersonalizowanymi wskazówkami w 2- i 5-minutowych sesjach. Tutaj również zaangażowane będą czujniki tętna. Funkcje te mają niwelować poziom stresu i uspokajać, prowadząc do zdrowszego życia – taki wellness z wearable.

Ostatnią nowością są Sleep Stages, czyli tryb dostępny już we wspomnianej na początku, nowej bransoletki Alta HR (ponoć najsmuklejszej z czytnikiem pracy serca). Fitbit oferuje w nim kombinacje analizy ruchu i tętna w czasie wypoczynku, dzięki czemu czujniki rozpoznają fazy snu: lekką, głęboką i REM. Razem ze Sleep Insights mają obserwować jakość spania i przedstawiać raporty, wskazówki i inne porady na temat poprawy snu. Efekty mamy uzyskiwać dopiero po pewnym czasie, gdyż oprogramowanie musi nauczyć się naszej rutyny i aktywności, by przeanalizować dane.

źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *