Termometr przechodził ostatnio wiele zmian. Mam tutaj na myśli rezygnację z wariantów rtęciowych i konieczność używania cyfrowych. Te drugie mogą być produkowane w przeróżnych formach, byle czujniki odmierzały odpowiednio ciepło. Cyfrówki są też podatniejsze na modyfikacje. Najnowszą propozycją jest model inteligentny, czyli termometr z aplikacją mobilną. To co najważniejsze w najnowszym Fever Smar, który pojawił się w kampanii na Indiegogo, to fakt, że pomiary mogą odbywać się w sposób ciągły. To oznacza, że bezpiecznie sprawdzimy temperaturę w dowolnym momencie dnia. To idealne rozwiązanie dla dzieci. Rodzice będą w stanie monitorować maluchy przez cały czas, a informacje otrzymywać do aplikacji mobilnej na smartfony.

To także narzędzie do sprawdzania danych w czasie rzeczywistym, więc każdy pomiar widać na ekraniku telefonu w danym momencie. Myślę, że pomocne będzie dla opiekuna też to, że odczyty można obserwować zdalnie – np. nie budząc dzieciaka. Ciągły pomiar wędruje też w aplikacji do archiwum, więc wszystkie dane są potem wyświetlane także w formie statystyk i wykresów, pokazując skoki temperatury i momenty dnia, kiedy to organizm nabierał najwyższego ciepła. Wszystko to można potem przeanalizować, a najlepiej pokazać lekarzowi – ten zdiagnozuje sytuację najdokładniej. Zapis z kilku dni pomoże też poznać organizm i porównywać sytuację podczas chorób.

Dostęp do danych będzie z poziomu chmury, więc możliwe stanie się również przeglądanie odczytów z dowolnego urządzenia. Wykorzystana też zostanie inna zaleta oprogramowania na smartfony – notyfikacje. Powiadomienia będą przychodzić na nasz telefon/tablet tak jak wiele innych. Tutaj ostrzegą mamę lub tatę, gdy temperatura ciała dziecka zacznie wzrastać. Monitoring taki będzie pozwalał wcześniej zareagować. To jeszcze nie wszystko. Fever Smart będzie pierwszym takim gadżetem zintegrowanym z najnowszym systemem iOS 8 oraz jego aplikacją HealthKit. Powędrują tam dane, a w przyszłości będą one mogły współpracować z innymi, które znajdą się tam w związku z dbaniem o nasze zdrowie. Możliwe będzie wtedy prowadzenie badań wpływu jednego na drugi lub ich korelacji.

Obiecana jest także aplikacja dla Androida, ale i webowy dostęp do chmury z dowolnego sprzętu z przeglądarką.

źródło: Indiegogo