Favi Audio+ – indukcyjne, mobilne głośniki dla smartfonów i tabletów

27 Kwi 2014

Większość głośników otrzymuje ostatnio tryby bezprzewodowe. Ta wygodna funkcja to zasługa popularyzacji przenośnych urządzeń z odtwarzaczami plików cyfrowych, które stają się panelami do sterowania i wyboru utworów audio. Korzystają one najczęściej ze standardów Bluetooth lub Wi-Fi. Kiedyś jednak urządzenia nagłaśniające posiadały porty i posiadały formę stacji dokującej. Zaczęło się od iPodów, a potem już smartfonów, a nawet tabletów. Gadżet Favi Audio+ to seria ciekawych wynalazków, które są czymś pomiędzy. Producent zaprojektował ciekawy stand dla mobilnego sprzętu, który wzmocni audio dowolnego smartfona lub tabletu.

Przygotowano kilka wariantów w rodzinie Favi Audio+. Mniejsze dla telefonów oraz większe dla tabletów. Wszystkie one korzystają z technologii “Set to Connect”. Tak nazwano “łączność” pozwalającą na wzmocnienie dźwięku płynącego ze smartfona lub tabletu opartego o ściankę głośnika. Nie potrzebne jest parowanie przez Bluetooth, ani podłączanie przewodowe. Wykorzystano tutaj indukcję elektromagnetyczną. Taki sposób “przenoszenia” elektryczności drogą pola magnetycznego może być nieco zniekształcana przez działanie innych urządzeń w zasięgu, ale w bliskim kontakcie i formie jaką proponuje Favi, nie musi to przeszkadzać.

Audio+ ma trójkątny kształt – łatwiej jest oprzeć urządzenie, a głośniki umieszczone są po bokach i z tyłu. Modele są wycenione na około 40 dolarów, więc nie spodziewajmy się zaawansowanej jakości. Mimo wszytko, wydaje się być prostym i funkcjonalnym w działaniu. Ma przenośny charakter i jest ładowany kabelkiem USB. Możemy go zatem zabierać ze sobą. Favi Audio+ to budżetowa propozycja. Nie ma odpowiedniego basu i odpowiedniej czystości dźwięku, ale w wielu sytuacjach może okazać się pomocny. Do tego warto zauważyć, że jest bardzo uniwersalny, pasując niemal do dowolnego smartfona lub tabletu. Myślę, że w stosunku: jakość do ceny, powinien być wystarczający.

Zwiększy komfort video rozmów przez Skype, oglądanie filmów (oparcie), czy przeglądanie serwisów streamujących muzykę online lub YouTube’a. Na wszelki wypadek w ofercie jest kilka wersji układów głośnika: pionowy oraz dwa poziome (mniejszy i większy).

źródło: Favi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *