Drop – kuchenna waga z apką dla iPhone'a i koktajlami

27 Paź 2015

Drop mojito

Dziś już trzeci wpis o wadze… Też inteligentnej, ale do kuchni, a nie ważenia naszego ciała. Drop już gościł na moim blogu. To nic innego jak projekt dla osób chcących odpowiednio dokładnie mierzyć składniki, które są istotną miarą dla wielu przepisów. Platforma miała wesprzeć kucharzy w odmierzaniu, a aplikacja na iPada w podpowiadaniu przy przepisach. Niestety do dziś programik był dostępny jedynie na tablety Apple. Wszystko z uwagi na wygodniejszy, bo większy format wyświetlacza. Autorzy projektu poszerzają ją w końcu o wariant iPhone’owy, czyli bardziej podręczny. Wygląda na to, że posiadacze Androida nadal muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nowa aplikacja na iPhone’a to okazja do rozszerzenia bazy przepisów. Zrobiono to “like a boss”, bo toastem. Chodzi o funkcje związane z przygotowywaniem perfekcyjnych drinków. Takie opcje mają wagi specjalnie konstruowane do idealnych koktajli, ale skoro Drop też jest wagą i to bardzo dokładną, to dlaczego nie zaoferować takich możliwości użytkownikom tego gadżetu? Wystarczyło tylko poszerzyć bazę danych o znane i mniej znane drinki, by klienci mogli cieszyć podniebienie napojami alkoholowymi (i nie tylko).

Drop drink

Odświeżono też samą aplikację, która ma być bardziej intuicyjna i szybsza w działaniu. Menu koktajlowe także wpasowuje się w nowy layout. Wszystko co musimy zrobić, to postawić szklankę i stosować się do pomiarów wskazanych na smartfonie lub tablecie. Jeśli zrobimy wszystko według wskaźników, efektem będzie idealnie przygotowane mojito, krwara Mary, czy inne drinki. Nie dość, że końcowy efekt ma być zbliżony do wzorcowego, to jeszcze wcale nie musimy się specjalnie na tym znać. Odkryjemy sporo nowych napojów i nauczymy się tworzyć je właściwie. W powiązanych wrzuciłem kilku rywali, którzy jednak skupiają się wyłącznie na alkoholu. Drop to także skala dla potraw!

źródło: Drop via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *