DokiWatch S – nowa generacja smartwatcha dla dzieci

4 Sty 2018

DokiWatch S

Niektóre kraje blokują sprzedaż smart zegarków dla dzieci (np. Niemcy) z uwagi na niepewność co do poziomu ich bezpieczeństwa, ale na większości rynków tego typu gadżety cieszą się ogromnych zainteresowaniem. Taki wyrób ma nawet więcej zalet na małej rączce dziecka niż w odmianie dla dorosłych, ponieważ daje opiekunom poczucie stałego kontaktu i lokalizacji pociechy. Doki Technologies przygotowało drugą generację swojej propozycji w modelu DokiWatch S.

Producent nie waha się nawet użyć określenia “najbardziej zaawansowany, dziecięcy smartwatch” i być może ma nawet rację. Widziałem już sporo konkurencyjnych wariantów i DokiWatch się na ich tle wyróżnia. Naręczne urządzenie jest udoskonaloną wersją poprzednika, które też był kierowany do dzieciaków w wieku 6-12 lat. Zegarek jest kolejnym modelem korzystającym z zalet asystentki głosowej Alexa od Amazona, a więc dającym pewien zakres komend nawet najmłodszym użytkownikom. Oby nie powodowało to żadnych zagrożeń. Sądzę, że autorzy odpowiednio o to zadbali.

DokiWatch S

Pierwsze generacja pojawiła się na rynku dzięki crowdfundigowi w 2016 roku. Smartwatch umożliwiał połączenia głosowe i video poprzez wbudowaną kamerkę, monitoring lokalizacji GPS, alerty SOS, a także zapis aktywności (fitness dla najmłodszych). Najnowszy DokiWatch S uzupełnia to dodatkowymi funkcjami dla rodzica. Mam lub tata będą mogli podejrzeć kiedy dziecko poszło spać, jak bardzo było za dnia ruchliwe itd. Dzieciaki z kolei będą mogły zapisywać zdjęcia i filmiki wykonywane zegarkiem. Ulepszono też jakoś video połączeń (wcześniej tylko dorośli mogli zainicjować połączenie, natomiast teraz zadzwonić prosto z zegarka będą mogły też maluchy).

DokiWatch S będzie dostępny  30 krajach od stycznia. Wszystko zależnie od regionu, gdzie trzeba dopasować plan u operatora sieci komórkowej. To zwykle największa przeszkoda, ponieważ operatorzy jeszcze rzadko oferują takie opcje, a przecież jest popyt i zapotrzebowanie na takie rozwiązania. Doki wycenił model S na 219 dolarów (w przedsprzedaży). Na stronie producenta znajdziecie więcej szczegółów na temat kompatybilności (zwłaszcza współpracy z sieciami GSM).

źródło: Doki

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *