Ding

Inteligentny dom składa się z wielu elementów, które poprawiają i uprzyjemniają zamieszkanie w nim. Czy dzwonek też może być cześcią sieci smart home? Oczywiście! Dzwonek do drzwi to często ten pierwszy element kontaktu z budynkiem. Jemu też można przygotować smart funkcje. Ding to projekt takowego wynalazku – dwuczęściowego zestawu do komunikacji gości z domownikami, którego jednak nie można zintegrować z innym wyposażeniem inteligenego wnętrza, więc wielu nie uzna projektu za smart.

Projekt składa się z „domofonu” oraz głośnika stacji znajdującej się wewnątrz mieszkania. Każde naciśnięcie będzie w środku słyszane, a w razie czego jest jeszcze powiadomienie na telefon. Działanie w sieci Wi-Fi umożliwi zatem niejako odebranie telefonu od przybysza, który stoi przed naszym domem. Zewnętrzny moduł ma głośniczek i mikrofonik, a to pozwala na wymianę zdań. Część funkcji będzie działała także, gdy jesteśmy poza domem.

Ding

Nie jest to może nowatorksa idea, ponieważ rynek widział już podobne wynalazki, ale autorom zależało, by komplet Ding był prosty, ale przy tym funkcjonalny, no i dobrze wyglądający. Oczywiście dzwonek jest odporny na warunki atmosferyczne, a obudowę można dobrać w kilku różnych stylach (tj. dopasować ją do naszego budynku). Największą zaletą jest chyba to, że gdy ktoś przyjdzie nas odwiedzić, nie musimy podchodzić do drzwi, by sprawdzić kto przyszedł. To jednak sprawdzi sie tylko w momencie, w którym pojawia się ktoś niechciany. Dla ziomków drzwi i tak trzeba będzie otworzyć osobiście. Nie ma tu żadnej automatyki. Po prostu przycisk dzwonka jest zintegrowany z telefonem.

Trochę szkoda braku opcji połączenia z innymi systemami smart domu. Producent mógł pokusić się o coś więcej. Może z czasem pojawi się coś dodatkowego. Na razie jest to prosty gadżet, oferujący jednak coś praktycznego. Do tego Ding bierze udział w kampanii na Kickstarterze, więc finalny wyrób jest uzależniony od zbiórki funduszy. Jeśli uda się zebrać środki potrzebne na realizację to powinien zadebiutować w przysłym roku.

źródło: Kickstarter