Cronovo EKG Smartwatch – tracker zdrowia

1 Gru 2016

Dzisiaj smartwatch lub tracker aktywności bez czujników pracy serca się raczej nie sprzeda. Optyczne sensory tętna to już praktycznie standard. Nie jest to jednak technologia idealna, a już na pewno nie certyfikowana do zadań medycznych. Ubieralne gadżety zaczynają jednak oferować coraz więcej i niedaleka przyszłość to wyroby zarówno do celów sportowych, jak i zdrowotnych. Cronovo EKG smartwatch, jak sama nazwa wskazuje, będzie pierwszy inteligentnym zegarkiem z naprawdę precyzyjnym pomiarem pracy serca.

Cronovo EKG Smartwatch

Producent przygotował stylowy, przystępny cenowo i najmniejszy na świecie miernik EKG w formacie zegarka, a właściwie smartwatcha. Ma to być wyrób zarówno do monitoringu aktywności, jak i monitorowania zdrowia. Taki jeszcze bardziej zaawansowany tracker, pozwalający na dokładne analizy do budowania optymalnego treningu i dbania o organizm. Cronovo EKG Smartwatch ma dostarczyć bogatą ofertę funkcji, ale jego największym problemem będzie to, że na razie pojawia się jako projekt na Kickstarterze.

Od strony stylistycznej jest wręcz idealnie. Okrągła tarcza, estetyczny design, opcje personalizacji (wykończenie koperty i paski). Pod względem wyglądu będzie to konkurencyjny smartwatch. Do tego wewnątrz będzie też sporo takich możliwości, które pozwolą Cronovo na rywalizację z wieloma analizatorami aktywności. Autorzy nie wahają się używać określenia “game changer” i jeśli tylko sprzęt uda się zrealizować to wyznaczy nowy kierunek, a właściwie przyspieszy rozwój zegarków, ponieważ praktycznie wszystkie zmierzają w podobną stronę.

Cronovo EKG Smartwatch

Cronovo EKG Smartwatch

Cronovo EKG Smartwatch ma być inteligentnym zegarkiem, ale z osobistym asystentem zdrowia. Użytkownik otrzyma monitorowanie stanu zdrowia, a to ułatwi rozpoznawanie chorób, czy aktywność dostosowaną do indywidualnych możliwości. Co znajdziemy wewnątrz takiego zegarka? Śledzenie metabolizmu i oddechu, tracker aktywności, monitoring intensywności treningu w czasie rzeczywistym (oczywiście z wirtualnym trenerem pomagającym w osiąganiu wyznaczanych celów), analizę efektów i progresu w aktywności, pomiary stresu, wskaźniki regeneracji, ciągłą analizę pracy serca (EKG na nadgarstku) oraz kolorowy ekranik z wizualizacjami do pomocy przy odczytach i ćwiczeniach.

Wbudowany system EKG ma 99.9% dokładność, a wsparcie alertów ma informować rodzinę i znajomych w razie wykrycia zawałów. Będzie to zatem dobry sprzęt również dla seniora. Pośród propozycji są też funkcje do medytacji. Wraz z aplikacją na iOS/Androida zyskamy też dostęp do wielu typowych smart funkcji. Wyświetlacz posłuży do podglądu treningu, spalonych kalorii, czy wskaźników wypoczynku. 5 dni na jednym ładowaniu brzmi przy tym trochę zbyt dobrze. Cronovo EKG Smartwatch wygląda na bardzo ambitny model, ale fundatorom to nie przeszkadza, a wręcz zachęca (pokazuje to już przekroczony próg finansowy, potrzebny do realizacji)

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *