Chord – inteligentny trener w obroży dla psa

4 Lut 2016

Każdy właściciel pieska chce, by jego ulubieniec się słuchał. Niemal każdy czworonóg uczy się pewnych zachowań i rozumie podstawowe komendy. Wytresować psa jest jednak stosunkowo trudno, a chodzi głównie o czas oraz regularność. Trzeba poświęcić zwierzakowi czasu i tylko wtedy nauczymy go naprawdę wielu rzeczy. Są specjalistyczne obozy gdzie można wybrać się z psiakiem, ale nie są to darmowe lekcje. Jak zwykle znajdzie się jakiś gadżet, który w tych zadaniach pomoże.

chord

Chord to inteligentna obroża, która wykorzysta moduł GPS, biometryczne wibracje oraz spersonalizowane dźwięki, by nasz piesek odpowiednio reagował. Model ten to działający całodobowo system pozwalający lepiej zrozumieć (poznać się) czworonoga i wykorzystać tę wiedzę do wymuszenia niemal bezwarunkowych odruchów w danych sytuacjach. Można nazwać propozycję pomocą w treningu i wirtualnym trenerem.

Obroża ma też wbudowane czujniki, które monitorują pracę serca i ruchliwość pieska, a potem przesyłają te dane do smartfonowej aplikacji. Inteligentne odmiany obroży to już dziś żadna nowość. Chord jest jednak nieco lepszy właśnie z uwagi na dodatkowe możliwości nauki. Przykładowo, można zaprogramować psu komendy względem lokalizacji GPS, dzięki czemu utworzymy rodzaj wirtualnej smyczy. W ten sposób piesek będzie pilnowany automatycznie w wyznaczonej strefie, bez potrzeby naszego nadzoru.

Chord app

chord obroża

Z innych fajnych funkcjonalności znajdziemy też natychmiastowe reakcje przy negatywnym zachowaniu pieska, np. wskakiwaniu na kanapę – obroża od razu wyda nasz nagrany krzyk, więc zwierzak od razu zareaguje. Wszystko działa też na zasadzie bezprzewodowej łączności, czyli wzmacniania naszego sygnału na odległość. Zamiast krzyczeć przez całe podwórko, wystarczy normalnie wypowiedzieć komendę, a ta zostanie przekazana obroży (lub automatyka przez geofencing). W aplikacji przygotowano też dotykowy panel, gdzie komendy głosowe zamieniane są na przyciskanie odpowiednich pól. Zaprogramowane treści pies odczytuje z obroży (np. poprzez wibracje). To chyba przydatne dla osób niemych, ewentualnie starszych psów (one też tracą zdolności słuchowe).

Jet to też smart obroża do analizy samopoczucia zwierzaka, czyli funkcji znanych z innych konkurencyjnych modeli. Poznajemy potrzeby i stan zdrowia naszego pupila przez rozpoznawanie nietypowych odchyleń od norm w ruchliwości. Na razie zbierane są fundusze na realizację prototypu. Gotowy wyrób ma trafić na rynek dopiero w 2017 roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *