Check-My-Temp

Ubieralne termometry w wersji smart to rozwiązania już dobrze znane i wciąż rozwijające się. Ich największą zaletą jest ciągły monitoring i przesyłanie odczytów na sparowany smartfon. Idea jest taka, by reagować szybciej na niepokojące zmiany ciepła. Zwykle temperaturę mierzymy po fakcie, a lepiej wiedzieć o czymś nieco wcześniej. Wymagałoby to noszenia czujników, a podejrzewam, że nie każdemu wygodnie chodzić ze stałym analizatorem w ciągu dnia. Tutaj rozwiązanie trochę traci, ale za to można dobrze wykorzystać je dla najmłodszych.

Check-My-Temp to model smart termometra dla każdego, ale pewnie dzieci skorzystają najbardziej. To monitorowanie ich temperatury jest dla rodzica najważniejsze. Naturalnie, chodzi o gorączkę i potencjalne choroby. Ubieralny format mierzy wszystko ciągle i robi to co 30 sekund. Dzięki temu ewentualne anomalie są od razu wychwytywane przez apkę na smartfonie. Powiadomienia dają sygnał i czas reakcji jest lepszy.

Check-My-Temp app

Autorzy stworzyli sensory na pasku, który jest regulowany i może badać dane witalne dorosłego, ale i młodego organizmu. Obok temperatury analizowany jest także ruch, więc opiekunowie zyskują monitoring sytuacji w łóżeczku. Jeśli malec się obudzi, też zostaniemy o tym poinformowani. To w zasadzie także analizator snu (można tak to określić). System wykrywa również ułożenie ciała. Akcelerometr z termometrem jest też rozwiązaniem dla seniorów. Ma detekcję upadków ze wsparciem szybkiego poinformowania rodziny.

Projekt pozwala na monitorowanie profilów wielu użytkowników, więc rodzice mogą śledzić sytuację wszystkich swoich dzieci na jednym smartfonie. Aplikacja proponuje zapamiętywanie symptomów, więc im dłużej czujniki nosimy, tym lepiej rozpoznawana będzie powtarzająca się choroba. Programik ma też przypominać o lekarstwach, a także ułatwić oceny lekarzom, gdy pokażemy im dłuższy zapis odczytów. Chyba dlatego autorzy nie boją się określić Check-My-Temp najinteligentniejszym termometrem na rynku. To produkt z Indiegogo, gdzie szuka wsparcia finansowego do ostatecznej realizacji, przewidywanej w lipcu 2016.

źródło: Indiegogo