CatFi – inteligentny "karmnik" dla kota. Jest wersja kartonowa

22 Wrz 2015

CatFi Pro

Mam dwa koty. Jeden jest żarłokiem, drugi dozuje sobie pokarm po swojemu. Oczywiście ten nienażarty podjada temu drugiemu. Jakoś to przyuważyłem, ale nie zawsze jest szansa poznać lepiej nawyki żywieniowe swojego pupila. W takich sytuacjach najlepiej spisze się inteligentna miska, a raczej podajnik do karmy. Psy i koty już od dawna mogą korzystać z takich bajerów. Właściwie to one sobie tylko jedzą, a użytkownikiem jest bardziej ich pan. Może dozować karmę według odpowiednich programów żywieniowych i przy okazji analizować dietę swojego zwierzaka.

Jednym z ciekawszych rozwiązań z tego segmentu jest rozwiązanie CatFi. Najlepsze w projekcie jest to, że autorzy promują swoją pełnowartościową wersję modelem kartonowym. Karton jest ostatnio popularny ze względu na adaptery VR, które korzystają z tego formatu z racji niedrogiego charakteru rozwiązania. W ten sposób popularyzowany jest rynek wirtualnej rzeczywistości, a wygodniejsze modele chętniej kupowane. Łatwiej przetestować tak możliwości nowych technologii. Tak samo próbują producenci CatFi, czyli analizatora żywienia kota.

Kartonowa wersja - CatFi Box.

Kartonowa wersja – CatFi Box.

CatFi Cat Facial RecognitionModel CatFi Pro to bardzo zaawansowany gadżet. Ma kamerkę śledzącą pojawiającą się kadrze kocią mordkę, a ze wszystkim współpracuje też inteligentna waga. Razem z aplikacją zyskujemy niezłe combo do monitorowania nawyków kocura i spożywanego przez niego jedzonka. CatFi Box to z kolei alternatywa w tańszej wersji (ze wspomnianego kartonu). Ta opcja jest przystępniejsza cenowo, ale też wymaga złożenia kompletu. Karton można “pobrać” lub zamówić i to prowadzi do wejścia w fazę beta testów. Możemy stać się testem gadżetu. W tej wersji potrzebne będzie posiadanie dwóch smartfonów.

Jeden z telefonów może być po prostu zalegającym w szufladzie starszym modelem, byle tylko pozwalał nagrywać z kamerki obraz i miał w miarę wytrzymałą baterię (czasem po latach tak nie jest). Nasz obecny smartfon posłuży do otrzymywania powiadomień i zbierania danych z odczytów. Aplikacja na rejestrowania obrazu ma swoją technologię rozpoznawania 3D, więc nawet kilka kotków pod jednym dachem nie będzie problemem. System rozpozna ile kot zjadł i to wszystko zacznie zapisywać w statystykach, te oczywiście regularnie gromadzone dadzą bardzo konkretne informacje.

CatFi Box app

Zbyt łakome kocurki mają być odsuwane od jadłopodajni. Oprogramowanie rozpozna, że żarłok podszedł do miski i zablokuje mu dostęp do jedzonka. Wszystko ma prowadzić do zrównoważonego programu odżywiania i pozwalać na lepszą ocenę diety. Rozsądną będzie można dobrać wedle rasy. W każdy razie chodzi o ograniczanie przejadania, a są takie koty co lubią jeść non stop, np. mój Jester. BTW: kartonowa wersja nie ma pewnie blokady, ale też pozwoli na ocenę diety. Bez wagi, no ale extra możliwości to już oferta w wersji Pro.

źródło: catfi.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *