Casio WSD-F20SC – specjalna edycja z nowym Wear OS

25 Mar 2018

Casio wydaje już kolejną limitowaną edycję swojego smartwatcha Pro Trek. Przy okazji imprez kojarzonych z zegarkami lub elektroniką japońska firma stara się przypominać, że inteligentny zegarek w swojej kolekcji posiada. Tym razem wariant Casio WSD-F20 pojawi się w odmianie SC. W przypadku większość parametrów będzie to oczywiście ten sam gadżet co standardowy Pro Trek drugiej generacji. To już druga limitowana seria tegoż modelu. W zeszłym roku Casio zrobił coś podobnego przy bardziej luksusowej wersji “WSD-F20S“.

Casio WSD-F20SC

Casio Pro Trek WSD-F20SC pojawi się dopiero w czerwcu i na pokładzie będzie miał już najnowszy system Wear OS od Google (wcześniej zwany Android Wear). Podobnie jak wcześniejsza seria “S” będzie to zmodyfikowany sprzęt, ale głównie materiałowo i wizualnie. Oczywiście w kwestii designu mowa tylko o detalach, natomiast wykonanie to głównie nieco inne tworzywa. Zegarek wyposażono w pasek Field Composite Band, pasujący do ciemnej koperty ze złotymi wstawkami (śrubeczki, przyciski, oznakowanie na bezelu i wirtualnej, specjalnej tarczce. Wyświetlacz jest pokryty szafirowym szkłem. Wszystko obudowane wzmocnieniami zgodnymi ze standardem MIL-STD-810G (certyfikat militarny). Jasna sprawa, jest tutaj także szczelność 5 ATM.

Wszystkie pozostałe specyfikacje są identyczne z Pro Trek 2, czyli 1.32-calowy ekranik 320 x 320 z technologią “dual layer” (kolorowy TFT i monochromatyczny LCD). Wbudowany moduł GPS oraz czujniki dla globetrotterów (żyroskop, kompas, akcelerometr i sensor ciśnienia) oraz sporo aplikacji służących podczas podróży. Nie będę znów opisywał wszystkich poszczególnych funkcji, bo tu wystarczy skierować się do wpisu o standardowym modelu. Bateria też będzie funkcjonowała podobnie (chyba, że Wear OS jest lepiej zoptymalizowany). W trybie kolorowym tylko jeden, natomiast w mono dwa dni. Producent przygotował tylko 700 sztuk i przekaże je głównie na rodzimy rynek. Tam smartwatch ma kosztować lekko ponad 1000 dolarów (w przeliczeniu z Jenów).

źródło: Casio.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *