Bruvelo z aplikacją – perfekcyjna kawa we własnym domu

27 Paź 2014

Całkiem niedawno pisałem o projekcie Arist inteligentnym ekspresie do kawy, a tu na Kickstarterze pojawia się godny rywal. Zawsze dobrze jak jest na rynku konkurencja, choć potwierdza się, że portale crowdfundingowe to wylęgarnia wielu podobnych lub zbliżonych pomysłów w bardzo niedługim odstępie czasu. Większość z nas nie jest specjalnie wymagająca co do kawy. Pijamy którąś z kilku podstawowych, byle dała kopa, zwłaszcza z rana. Mała czarna, Cappuccino, Espresso – to najpopularniejsze.  Są jednak smakosze, którzy pijają ją dla smaku, więc chcą poznawać wszelkie jej rodzaje. Kawę pijamy także dla towarzystwa, zatem posiadanie w domu odpowiedniego sprzętu będzie przydatne – zwłaszcza jeśli chcemy zaimponować znajomym lub rodzinie.

Nie mówię o Kopi Luwak lub innych rzadkich odmianach ziaren kawy, ale o bardzo wiele sposobów jej parzenia/palenia, a ogólnie odczuwanego smaku i aromatu. Bruvelo ma być nowoczesnym ekspresem do kawy, potrafiącym przygotować przeróżnego rodzaju kawy niemal jak na zamówienie. Pomoże w tym odpowiednia konstrukcja, ale i współpraca ze smartfonem, a konkretniej aplikacją mobilną. Model łączy się z mobilnymi urządzeniami przez Wi-Fi. To niemal robot, który zrobi wszystko (prawie wszystko) za nas. Taki zestawi sprawi, że telefon posłuży nam jak zdalny pilot do zamawiania gotowej kawy, jak od baristy. A wybór jest ogromny – bazę propozycji znajdziemy w apce. Cóż, tyle wariacji, że starczy do końca życia.

Oczywiście sprzęt ma przygotować kawę perfekcyjną, niemal wzorową – według bardzo konkretnego przepisu. Tych jest bardzo wiele. Już przy Arist wspominałem, że parzenie ziaren jest wykonywane na mnóstwo sposobów (temperatura, ciśnienie i wiele innych parametrów). Nawet jakość wody ma znaczenie. Nam wystarczy tylko uzupełnić pojemniczki, zmienić filtr i przycisnąć wybrany napój na ekranie smartfona. Bruvelo będzie potrafiło przefiltrować wodę, wyważyć odpowiednie proporcje, zaparzyć ziarna (lub je palić), no i zagrzać wszystko w odpowiedniej temperaturze. Brzmi jak przyrząd dla snoba, ale któż by nie chciał otrzymać idealnie przygotowanej kawy i to we własnym domu. W dodatku bez specjalnej znajomości i angażowania w przygotowanie. Myślę, że i amatorom picia kawy sprawi przyjemność spróbowania nowych propozycji.

Na pewno nie jest to zwykły ekspres do kawy. Być może nie kupimy już więcej mielonej kawy, a zaczniemy szukać pełnych ziaren. Komfort będzie, nie wątpię! Aplikacja na systemy iOS (Android i Widows Phone w drodze)  umożliwi też podgląd w poszczególne etapy, jak i kontrolę różnych elementów, np. temperatury. Smartfon będzie pozwalał ustawić ekspres niemal z łóżka, zaraz po przebudzeniu. Zaraz po porannej toalecie będzie na nas czekać idealna kawa. Smartfon nie będzie jednak wymogiem. Na urządzeniu znajduje się panel sterowania. Jeśli zbiórka pójdzie zgodnie z planem, Bruvelo pojawi się na rynku w czerwcu 2015 roku. Ma kosztować ok. 350 dolarów.

źródło: Kickstarter via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *