Wakacje to czas wzmożonego grilowania. „Majówki”, urlopy, czy wykorzystywanie ładnej pogody we własnym ogródku są okazjami do zjedzenia czegoś na ogniu. Sposobów na przyrządzenie dobrego mięska z rusztu jest sporo. Są grille standardowe, są i te na gas, a można też próbować w piekarniku. Elektryczne formy to podobno bezczeszczenie grillowania, ale tak samo można uznać, że najbardziej klimatyczne są ogniska – kiełbaski na kijach, ziemniaki prosto z paleniska itd. Dzisiaj BBQ jest dużo szerszym pojęciem. W segmencie zaczynają też pokazywać się mobilne technologie.

bright grill

Bright Grill to jeden z pierwszych grillów z połączeniem z aplikacją mobilną na smartfon. Wszystko ewoluuje. Wyposażenie ogrodu również. Ten grill to jednak propozycja zarówno na zewnątrz, jak i do kuchni. Na rynku są już inteligentne termometry do grillowania. Bright Grill przygotował jednak cały, kompleksowy system. To smart grill z opcją monitorowania i kontroli przygotowanych potraw prosto z ekranu smartfona. Sprzęt przygotowano w kompaktowej wersji, tj. formacie przyjaznym podróżowaniu. Do kampera w sam raz.

Grill ma raczej standardowy wygląd i wcale nie zdradzi swoich „bystrych” funkcji (o dziwo nie użyto nudnego określenia „smart” ;)). Można go umiejscowić w wygodnym miejscu, bo ma odpowiednią formę. Wewnątrz są czujniki temperaturowe, Wi-Fi, Bluetooth i własny CPU. Wszystko po to, by móc przekazywać odpowiedni informacje na telefony z systemami iOS, Androidem lub też smartwatche Pebble. Otrzymamy w ten sposób podgląd w sytuację, jak również zdalną kontrolę niektórych
elementów. Można w ten sposób dostosować czas grillowania, odpowiednią temperaturę, no i śledzić potrawy.

bright grill app

bright grill

Smartfonowa aplikacja to okazja do dostarczenia klientom dodatkowych funkcji, a ekranik smartfona nada się świetnie do przeszukiwania przepisów. To także zostało wykorzystane przez producenta. Proponuje on tzw. „crowd grilling”, czyli bazę społecznościową, gdzie można wymieniać się przepisamy, a każdy z nich ma automatycznie dobrane parametry. Można wybrać ciekawą propozycję i od razu rozpocząć grillowanie z najlepszymi ustawieniami. Jest nawet funkcja utrzymywania ciepła dla mięsiwa, by było gotowe do zjedenia (np. w trakcie powrotu do domu). Grill przestanie grzać, ale zachowa ciepło potrawy.

Bright Grill nie jest tak dokładny jak czujniki temperatury mięsa (w powiązanych pod wpisem). Nie korzysta z odczytów bezpośrednio z żarełka, a z bazy wspomnianych przepisów. Ustawienia są jednak tak dobierane, że wynik powinien być odpowiedni. Jeśli nie znamy się dobrze na grillowaniu, to program podpowie jakie dobrać ustawienia na podstawie naszych potrzeb (m.in. porcji oraz ulubionego stopnia wysmażenia). Jeśli zbiórka na Kickstarterze się powiedzie, to Bright Grill pojawi się na rynku gdzieś w marcu 2016.

źródło: Kickstarter