Brazucam – oficjalna piłka MŚ w wersji z sześcioma GoPro

3 Kwi 2014

Sześć kamerek HD GoPro w nowej piłce Brazuca. fot. psfk.com

Jeśli jesteście fanami piłki nożnej tak jak ja, wiecie jak teraz prezentowane są mecze jeśli chodzi o ujęcie, slow motion, ustawienie kamer, użycie 3D, jakości 4K i wielu innych kamer zawieszanych na specjalnych linkach. Takie pokazywanie futbolu cieszy oko, zwłaszcza przy powtórkach, ale nawet i w trakcie dynamicznych akcji. Oficjalną piłką Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w Brazylii, będzie Brazuca – piłka zszywana z sześciu elementów. Każda nowa generacja futbolówek to coraz nowsze metody jej produkcji, parametrów i właściwości. Tym razem kilka z nich otrzymało wewnątrz kamerki GoPro (co widać na migawce załączonego niżej video). Edycja tej piłki została ochrzczona Brazucam.

Będą one promować imprezę i prezentować grę z nowej perspektywy. Na pewno nie zobaczymy ich w trakcie spotkań na murawach, ale nagrane filmy pokażą przygotowania i promocję w nowy sposób. Niebawem dowiemy się nieco więcej o projekcie. Na razie wiadomo, że piłka wyruszy w trasę 7 kwietnia i aż do dnia startu mistrzostw będą pojawiać się filmiki z wywiadami z obecnymi gwiazdami reprezentacji krajów biorących udział w spotkaniach na brazylijskich stadionach. Obraz zebrany ze wszystkich sześciu obiektywów utworzy sferyczne zdjęcia o 360 stopniowym polu widzenia. Możemy być pewni, że technologia wykorzysta sporo czujników ruchu.

źródło: adidas.comtwitter.com/brazuca via psfk.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *