Blumoo – smartfon pilotem dla domowej sieci urządzeń

11 Maj 2014

Próby stworzenia ze smartfona uniwersalnego pilota trwają już od samych początków telefonów z aplikacjami. Jeszcze przed erą dotykowych wyświetlaczy, producenci starali się wykorzystać komórkę jako narzędzie do przełączania telewizyjnych kanałów. Potem pojawiały się różne cyfrowe panel na dotykowych wyświetlaczach, a niektóre smartfony posiadają nawet port podczerwieni, więc pewne funkcje działają na nich lepiej. Obecnie możemy nawet sterować niektórymi urządzeniami przez wspólną sieć w domu, co jest bardzo wygodne. Wciąż jednak w mieszkaniu jest sporo sprzętu, którego tak szybko nie wymienimy, a chcielibyśmy używać go na równi z nowoczesnymi możliwościami.

Blumoo to gadżet mogący nam pomóc w obsłudze wielu domowych systemów. Około roku temu projekt pojawił się w kampanii na Indiegogo, a teraz możemy go już zamawiać w finalnej wersji. Blumoo to zdalny pilot niemal do wszystkiego. Do wszystkiego co podłączymy do specjalnych, niewielkich modułów komunikujących się z naszą mobilną aplikacją na smartfon. Narzędzie jest bardzo uniwersalne i może dotyczyć sprzętu grającego, telewizji kablowej lub satelitarnej, jak i samego TV, sprzętu komputerowego (w tym odtwarzaczy muzycznych), czy konsol do gier. Wszystko co trzeba zrobić to zintegrować nasze urządzenia z nowoczesną platformą.

Blumoo posiada swój własny transmiter IR i tą drogą komunikuje się z wieloma wyżej wymienionymi urządzeniami. Alternatywą lub uzupełnieniem będzie moduł Bluetooth. Celem: umieszczenie wszystkiego w jednym centrum obsługi na ekraniku telefonu lub tabletu. Po skonfigurowaniu całości, czyli także zaprogramowaniu obsługi na smartfonie, możliwe staje się zarządzanie całym domowym sprzętem z poziomu telefonu i to niezależnie od pokoju, w którym przebywamy. Jeśli w domu posiadacie starszy sprzęt bez wsparcia bezprzewodowej gry i streamingu, to nie musicie kupować nowego. Postarajcie się go zintegrować przez Blumoo.

Stworzycie sieć, która unowocześni wasze stare wyposażenie. Odmłodzi je nieco i to całkiem niewielkim kosztem. Do tego nowe gadżety wciąż będą mogły dołączać do waszego modelu współpracy. Komplet składa się ze wspomniany złączy oraz głównej stacji HomeBase. Aplikację przygotowano na systemy iOS lub Android (wkrótce) i ma być intuicyjnym narzędziem do programowania i obsługi. Blumoo kosztuje 130 dolarów (stacja + moduł do łączenia z wyjściami RCA). Na blogu prezentował już kilka rozwiązań do unowocześniania sprzętu grającego, ale były to przeważnie projekty dla głośników. Blumoo chce zintegrować więcej urządzeń.

źródło: flyoverinnovations.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *