Blog: przymierzyłem Apple Watch – tak wygląda na ręce

25 Mar 2015

Muszę od razu wyprowadzić z błędu, który sugerować może, że jestem w posiadaniu Apple Watcha lub byłem na którejś z konferencji Apple. Otóż niestety nie. Do premiery jeszcze cały miesiąc, więc przymierzenie zegarka z Cupertino możliwe będzie dopiero niebawem. Wąskie grono osób mogło już sprawdzić model na własnym nadgarstku i sprawdzić jak leży na ręku. Jeśli bardzo zależy wam na sprawdzeniu gadżetu na własnej ręce, to jest na to pewna szansa. Właśnie z tej opcji skorzystałem i ja. Choć jest to raczej efektowna zabawa, to może pokazać pewne gabaryty urządzenia i jego wygląd w rzeczywistości.

Wszystko za sprawą rzeczywistości rozszerzonej, czyli coraz popularniejszej formy poszerzania obrazu o wirtualne twory. Belgijski developer przygotował cyfrowy model 3D w tej właśnie technologii. Jedyne co musimy zrobić to wydrukować sobie marker, umieścić go na nadgarstku, a potem zainstalować aplikację od Underside i skierować aparacik iPhone’a na rękę. Ci, którzy znają formę Augmented Reality wiedzą czego się spodziewać. Zobaczymy na własnej ręce Apple Watcha i będzie on przemieszczał się wraz z ruchem ręki – tak jakby faktycznie leżał na nadgarstku (wszystko na wyświetlaczu smartfona). To wirtualna próba przymierzania sprzętu.

Przymierzyłem sobie model z kolorem paska jaki mi pasuje. Prawdopodobnie wariatny z bransoletami były zbyt trudne do przeniesienia w świat AR.

Nie zamieni to faktycznej przymiarki jaką mają oferować oficjalne sklepy, ale stanie się pewnego rodzaju symulacją. Warto dodać, że programik nie jest oficjalnie w Appstore, więc trzeba go wgrać drogą autoryzacji osobistej w ustawieniach iOS. Nie pobierzemy go ze sklepiku. Trzeba odwiedzić stronę autorów, a sam PDF ściągniecie stąd. Apkę pozyskacie przez kod QR, który jest wydrukowany poniżej elementu, który trzeba wyciąć. Programik ARWatch umożliwi też zmianę pasków, ale tylko dla wariantu Sport, czyli najtańszej z kolekcji Apple. Ja na przykład dowiedziałem się, że lepiej na mojej niedużej ręce leży wariant 38 mm (choć 42 ma większy ekranik).

źródło: underside.be via cultofmac.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *