Bing Zdrowie i Kondycja z aktualizacją krokomierza dla WP 8.1

31 Maj 2014

Nokie – Lumia 630 i 635 to generacje urządzeń wyposażonych w nowe możliwości. Jedną z ważniejszych jest SensorCore, czyli lżejsza obsługa czujników smartfonów, pozwalająca na mniejsze zużycie energii. Sprawia to, że telefon może posłużyć do mierzenia aktywności bez specjalnego drenowania baterii. W ten sposób aplikacje fitness mogą być używane dłużej i częściej. Chce to wykorzystać Microsoft, który zaktualizował program Bing Zdrowie i Kondycja – aplikacja udostępnia zliczanie kroków przez sensory wymienionych wyżej smartfonów z systemem Windows Phone 8.1

Celem apki Zdrowie i Kondycja jest mobilizowanie nas do utrzymywania formy oraz kondycji, będąc przy tym bogatym kompendium wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Użytkownik może stosować się do sugestii żywieniowych, czytać na temat prawidłowego stylu i norm utrzymywania formy, ale i dostarczać dane z przeróżnych aplikacji typu fitness. Spalanie kalorii będzie teraz jeszcze przyjemniejsze wraz z czujnikami telefonu. Będą one działać podobnie do bransoletek fitness, ale wewnątrz smartfona, którego należy zabrać na trening razem ze sobą.

Krokomierz to już pewien standard w nowoczesnym treningu, więc nie mogło go zabraknąć w najświeższej odsłonie aplikacji. Wyniki będą teraz bardziej precyzyjne, ale i bardziej motywujące do pracy. Co ważne, apka jest bezpłatna. Na ten moment update dotyczy niewielu urządzeń, ale wraz z premierami kolejnych modeli będzie miał większy zasięg. Niebawem do grona kompatybilnych urządzeń dołączą Lumia 1520 oraz Lumia 930 (wraz z aktualizacją Cyan). Generalnie każdy nowy smartfona ze Snapdragonem 80x będzie mógł aktywować technologię SensorCore.

źródło: Bing, WindowsPhone Store

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *