Bevel – "skanowanie" kadru w 3D z iOS lub Androidem

27 Lip 2015

Jeszcze nie czas na pstrykanie (skanowanie?) prawdziwie trójwymiarowych zdjęć, choć Project Tango od Google coś już w tym kierunku robi. Co prawda inny cel, ale mierzenia otoczenia w takim przypadku jest niezbędne. Jeśli już teraz zapis otoczenia w 3D jest tam niezbędny, to na Kickstarterze znajdziecie przystawkę do smartfonów, która wspólnie z aplikacją ma dostarczyć odpowiednich efektów. Bevel to urządzenie do wetknięcia w port audio telefonu, współpracujące z kamerką smartfona. Jest to laserowy czujnik, analizujący kadr, aby model w trójwymiarze osiągnął konkretne parametry.

bevel

Bevel (2)

Przystawka ma w miarę rozsądne gabaryty i można potraktować ją jako mobilny dodatek. Ważna będzie aplikacja mobilna, w której dostarczono algorytmy do przetwarzania obrazu i możliwości dzielenia się pracami. To taki przenośny skaner 3D, który możemy nosić na breloczku razem z kluczami. Rozwiązanie niszowe, ale już wykorzystywane do wielu spraw, m.in. wydruków 3D, przenoszenia obiektów do gier, czy wielu innych projektów.

Co odróżnia Bevel od innych rywali? Producent wyjaśnia, że większość konkurentów tworzy iluzję trójwymiarowości na podstawie analizy głębi. Technologia Genuine 3D w Bevel jest w stanie przenieść cały obiekt w prawdziwym 3D. Wbudowany laser jest do tego bezpieczny dla oka. Prototyp jest już gotowy, ale potrzeba środków do rozwoju projektu. Właśnie dlatego wystartowano na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *