Parę dni temu opisywałem ciekawe rozwiązanie dla motocyklistów pozwalające z poziomu kasku zarządzać swoim smartfonem. Skully P-1 ma sporo innych funkcji, w tym ekran HUD na szybce. Jest to jednak dosyć drogie rozwiązanie. Tańszą alternatywą może być pomysł umieszczenia sterowania na rękawiczkach. BEARTek proponuje wykorzystanie bezprzewodowej łączności Bluetooth oraz przestrzeni na bocznych fragmentach materiału wokół palców rękawiczki. Nowoczesne rękawiczki będą idealnym rozwiązaniem dla prowadzących jednoślady, ale nie tylko.

Na stronie producenta widnieją trzy wersje produktu. Oprócz edycji dla zmotoryzowanych jest także model klasyczny oraz zimowy. Ta najzimniejsza pora roku na naszej półkuli powoli się zbliża, a każdy posiadacz smartfona wie, jak niewygodne jest sterowanie po dotykowym wyświetlaczu w rękawiczkach (nawet na ekranach w technologii super sensitive touch) lub bez nich, gdy marzną nam palce. Właśnie dla takich chwil skonstruowano specjalne rękawiczki z przyciskami.

Wewnątrz specjalnej kieszonki umieszczony jest moduł bezprzewodowej łączności do synchronizacji i komunikacji np. ze smartfonem. Taki system ułatwi nawigacje podstawowymi funkcjami telefonu: odbieraniem połączeń, sterowaniem odtwarzaczem muzycznym itp. Zdalny dostęp pozwoli na wygodne umieszczenie telefonu w kieszeni, a przyciski odpowiedzialne za poszczególne funkcje będą w stanie wywołać je bezprzewodowo. Zwiększymy tym samym również bezpieczeństwo podczas jazdy, ale głównie ułatwimy sobie korzystanie ze sprzętu.

Dodatkowo narzędzie będzie współpracowało z rozwiązaniami GoPro (kamerki dla aktywnych). To idealne rozwiązanie przy zamontowaniu kamerki na kasku, czy w trakcie jazdy na nartach/snowboardzie. Rozwiązanie korzysta z Bluetooth lub Wi-Fi. Za najtańszy model – klasyczny – będziemy musieli zapłacić 95 dolarów. Edycja „na śnieg” to wydatek 120 dolarów. Najwięcej zapłacą amatorzy szybkiej jazdy na motorze – 145$. Dodatkowym kosztem będzie bezprzewodowy moduł z BT i obsługi GoPro – każdy z nich to 140 dolarów. W tej chwili dostępna jest aplikacja dla iOS, ale nad wersją na Androida producent pracuje.

źródło: BearTekgloves.com via dvice.com