Coraz więcej gadżetów obsługujemy z poziomu smartfona. Jest sporo inteligentnych żarówek, a to właśnie one wiodą prym w obsłudze z aplikacji mobilnych. Przeważnie są to rozwiązania oparte na Wi-Fi lub Bluetooth, czyli bezprzewodowego standardu obsługi. Fajnie jest pobawić się wyposażeniem z telefonu, najlepiej wygodnie z kanapy, ale nie zawsze sterowanie takie jest wygodne. Kiedy? A no wtedy, gdy smartfon leży gdzieś daleko od nas, a my właśnie przechodzimy obok tradycyjnego pstryczka. Problem w tym, że przeważnie te tradycyjne gniazdka nie obsługują naszego inteligentnego oświetlenia. Znam bardzo mało rozwiązań, w których nowoczesne zastosowania można połączyć z tymi klasycznymi – manualnej obsługi. Dla aplikacji do światła wartościowym kompanem jest tradycyjny włącznik, ale na Bluetooth.

Mówiąc wprost – chcemy mieć w domu dostęp do światła również (przede wszystkim?) z włączników ściennych. Przynajmniej ja wolę połączenie automatyki i smartfona, ale ze wsparciem tradycyjnym. Właśnie takim jest Stick. Firma Avi-on proponuje mobilny przycisk na Bluetooth. Wystarczy go przykleić w dowolne miejsce i cieszyć się bezprzewodowym włącznikiem. Nie ma żadnych kabli, nie musimy dbać o dostęp do przewodów w ścianie, czy kuć miejsce na puszki z mechanizmami. Movable Switch ma obsłużyć mnóstwo gadżetów, a przede wszystkim te od GE na Bluetooth 4.0. Inteligentne żarówki, systemy inteligentnych gniazdek itp. Nie ma potrzeby instalacji żadnego huba, a bateryjka ma działać latami.

W razie czego pomysł posiada także wsparcie aplikacji mobilnej na iOS lub Androida, więc pozwoli nam na zdalną obsługę, ustawianie programów czy czasu działania oświetlenia. Także pogrupuje nasze żarówki i ułatwi projektowanie stref oświetlenia. Można powiedzieć, że to taki konkurent dla gadżetu Philips Hue Tap, gdzie również mamy przenośny włącznik do obsługi żarówek Hue. Projekt Movable Switch bierze udział w kampanii crowdfundingowej i szuka wsparcia finansowego. Możemy dzięki temu zakupić prototyp nieco wcześniej i taniej, choć będziemy musieli na niego poczekać aż do finalnej wersji. Najtańsze wpłaty to koszt 59 dolarów. Można także zamówić pełne zestawy dla mniejszych domów – minimalna cena za komplet to 399$.

źródło: avi-on.com via engadget.com