Apple Watch NikeLab – specjalna edycja smartwatcha

20 Kwi 2017

Sportowy Apple Watch Nike+ to specjalna edycja smartwatcha. Wyróżnia się przede wszystkim stylistycznie. Ma silikonowy, perforowany pasek, by lepiej oddychała skóra oraz wygodniej trenowało się z gadżetem na ręce. Apple i Nike oferowały dotąd trzy wersje kolorystyczne urządzenia. Teraz dołączy do nich czwarta – Apple Watch NikeLab. Jest czarno-biała, a jasny, raczej kremowy odcień ma wyróżniać sprzęt od reszty pasków, które są w rodzinie Nike’a ciemniejsze.

Apple Watch NikeLab

Nowy design pod nazwą NikeLab to właściwie tylko zmiany kosmetyczne. Jest to kolejna opcja dla modelu zegarka Apple Watch series 2, który zyskał moduł GPS. Właśnie z tego powodu sportowe wariacje są lepiej wyróżnione wizualnie. Edycja ta jest limitowana, a ograniczeniem będzie przede wszystkim dostępność. Apple Watch NikeLab będzie oferowany tylko w ośmiu sklepach NikeLab rozmieszczonych na całym świecie (+ jednym Apple w Tokio). Taka “wyjątkowość” może skusić niektórych klientów, szczególnie tych, dla których oryginalność oraz unikatowość ma znaczenie. Sądzę, że spokojnie dostaniemy ją też w sklepie on-line Nike’a.

Sam smartwatch będzie posiadał to samo oprogramowanie, czyli specjalne tarczki, dodatkowe komendy dla Siri oraz apkę Nike+ Run Club. Pod względem funkcyjnym nie znajdziemy w nim nic nowego. Projekt pokazuje raczej cementowanie współpracy Apple z Nike. Przypomnę, że od niedawna sportowe paski w stylu Nike są dostępne oddzielnie, więc sama edycja Nike+ jest już mniej ekskluzywna. Dzięki opcji ‘bone and black’ pojawia się w ofercie coś rzadziej spotykanego. Ciekawe czy propozycja ta będzie droższa. Powinniśmy ją poznać 27 kwietnia, kiedy rozpocząć ma się jej sprzedać.

źródło: Nike

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *