Nowy Apple Smart Keyboard Folio do iPad Pro (2018)

2 Lis 2018

Zwykle razem z premierami nowych iPadów pojawiały się też okładki Smart Cover dopasowane do wielkości tabletu. Odkąd na rynku są iPady Pro o wiele atrakcyjniejsze wydają się klawiatury Smart Keyboard, bo wtedy całe urządzenie jest praktyczniejsze i przypomina trochę w działaniu laptopa. W tym roku Apple też przygotowało nowe modele klawiaturek, ponieważ oba nowe urządzenia mają całkowicie nowe wymiary oraz kształt (z czego pewnie w Cupertino się cieszą :P), ale też nowe magnetyczne właściwości.

Apple Smart Keyboard Folio

Klawiaturki Apple Smart Keyboard Folio – bo taka jest ich pełna nazwa – łączą się z obudową nowych iPadów Pro (2018) magnetycznie (do czego wykorzystano też mocowanie i ładowanie Pencila), chroniąc obie strony sprzętu w zamkniętej formie. W trakcie transportu tablet jest zabezpieczony przed zarysowaniami, ale to tylko jego poboczne przeznaczenie. Głównym ma być pełna klawiatura, czyli większa produktywność w otwartej wersji. Całość przypomina bardzo poprzednią generację, zwłaszcza od strony układu przycisków. Ten obszar wygląda wręcz identycznie

Różnica jest w mocowaniu magnetycznym oraz dwóch kątach pochylenia ekranu. To zawsze większa regulacja niż ostatnio. Ja jednak wolę pełny zakres w moim Surface Pro. Tym razem z iPada Pro z podpiętą klawiaturką wygodnie będzie pracować nie tylko z urządzeniem na kolanach, ale też na stole. W modelu sprzed trzech lat do połączenia wykorzystywano złącze Smart Connector, natomiast teraz magnetycznie będzie lepiej, szczególnie, że nie potrzeba tu żadnego ładowania. Przy otwieraniu konstrukcji wszystko się uaktywnia i jest gotowe do pracy. Wszystkie skróty i QWERTY są, czyli pełen zakres działania. Zdaje się, że na ten moment do wyboru jest tylko jeden kolor, tj. ciemno-szary.

Apple Smart Keyboard Folio

Apple nie wspomina nic o poprawie mechanizmów przycisków, więc zakładam, że są takie same. Najgorsze informacje przed nami. Chodzi mi o cenę klawiaturek. Są droższe od poprzedników. Folio do iPada Pro 11 cali wyceniono na 849 zł, natomiast do większego 12.9 aż na 929 zł. Bardzo drogo! Z czego robią te gadżety?!

źródło: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *