Anamorfotyczny obiektyw Sandmarc do iPhone’a

24 Cze 2019

Sandmarc Anamorphic Lens

Aparaty smartfonów potrafią coraz więcej i to od radzenia sobie w ciemnych warunkach, po coraz lepsze i bezstratne zbliżenia obrazu. Większość producentów stosuje też różne tricki software’owe oraz wsparcie algorytmów Sztucznej Inteligencji. Żeby jednak wyciągnąć z mobilnej kamerki jeszcze więcej trzeba stosować zewnętrzne obiektywy. Jest kilka firm, które specjalizują się w tworzeniu soczewek do smartfonów. Sandmarc zajmuje się w tej branży filtrami dla optyki. Ich najnowsza Anamorphic Lens zapewni iPhone’owi kinowy format.

Sandmarc Anamorphic Lens, czyli?

Żeby w ogóle zrozumieć, co takiego chce dostarczyć Sandmarc, należy zapoznać się z obrazem anamorfotycznym. Jest to termin (piszę za Wiki), które używa się kinematografii. Technika takiej rejestracji obrazu ma umożliwiać uzyskiwanie panoramicznych proporcji przez ściskiwanie kadru. Optyczne, poziome ściskanie ma pozwolić wykorzystać całą klatkę obrazu. Teraz już chyba wszystko jasne. Anamorphic Lens posłużą do nagrywania smartfonem filmów przypominających kinowe produkcje. Oczywiście dając pewnego rodzaju efekt, który ma zbliżać się do zamierzonego rezultatu.

Sandmarc Anamorphic Lens

To nie wszystko. Anamorfotyczna soczewka od Sandmarc oprócz klasycznych, kinowych proporcji ma dorzucić też efekt flar, które fani kina JJ Abramsa znają z wielu jego filmów, m.in. ostatniej serii Star Trek. Kiedyś tego typu optykę stosowano częściej, ale pojawiły się soczewki sferyczne i trochę namieszały w standardach. Wraz ze wzrostem ery cyfrowej temat nieco powrócił. Obecnie zainteresowane jest właśnie w sekcji mobilnej. Producent akcesorium, o którym dziś mowa zapewnia proporcje 2.4:1 i flary przy mocniejszych źródłach światła (co widać na załączonym obrazku).

Aluminiowy obiektyw podłączymy do iPhone’a przez specjalne plecki Pro iPhone case w formie clip-on. Producent proponuje zestawy za niecałe 160$ dla iPhone’ów od siódmej generacji.

źródło: sandmarc.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *