Amazfit Health Band z EKG w bransoletce

26 Kwi 2017

Huami Amazfit Health Band

Firma Huami to partner marki Xiaomi. Pod ich brandem powstają trackery z serii Amazfit. Najnowszym wyrobem chińskiego producenta jest bransoletka Amazfit Health Band, czyli niedrogi monitor fitness z dodatkowymi czujnikami, które (jak nazwa wskazuje) pomogą dbać o analizę zdrowia. Na początek gadżet trafi na rynek rodzimy, ale nie wiadomo gdzie i kiedy mógłby zadebiutować w innych regionach.

Konstrukcyjnie jest to standardow opaska z ekranikiem OLED 0.42-cala. Amazfit Health Band nie wyróżni się specjalni designem. Widać typowe, sprawdzone kształty. Dopiero wnętrze odkryje szersze opcje trackera. Obok zestawu standardowych sensorów znajdzie się na nadgarstku też wbudowany czytnik EKG. Ma pozwolić na odczyt pracy serca bezpośrednio z ręki, wskazując wyniki na ekraniku. Trafią one także do aplikacji mobilnej na smartfon, gdzie dane będą zbierane. Utworzą zapis tętna w osobistym profilu, prezentując spersonalizowane wyniki. Ciekawe jak z precyzją?

Huami Amazfit Health Band

Huami obiecuje siedmiodniowy czas pracy na jednym ładowaniu, więc jest to raczej całodobowy monitoring. Cena na rynek azjatycki jest oczywiście atrakcyjna i jeśli kiedyś producent postara się o wariant globalny to 699 juanów przeliczymy na ok. 100 dolców. Wearable powinno wtedy powalczyć z takimi rywalami jak Fitbit Alta HR, czy Garmin Vivosmart 3. Pierwszy kosztuje 149$, a drugi niecałe 140$. Dodatkowo Huami opakowało elektronikę obudową z certyfikatem IP67, więc można opaskę zanurzać do jednego metra na pół godziny.

źródło: Huami

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *