Altruis X – nowa kolekcja smart biżuterii

23 Lis 2016

Moda i smart elektronika idą coraz częściej w parze. Producenci zauważyli bowiem, że stylistyka ubieralnych gadżetów to dziś już nie tylko opcja, a już konieczność. Kilka firm zaczęło się nawet specjalizować w inteligentnej biżuterii. Skoro klienci noszą ozdoby to warto nadać im trochę dodatkowych funkcji. Londyńskie Vinaya ofertę ubieralnych gadżetów Altruis w modnym designie proponuje już od jakiegoś czas, a najnowsza kolekcja Altruix X to odświeżenie i nowe możliwości wewnątrz stylowych wyrobów.

Altruis X

Druga generacja, czyli Altruis X, proponuje błyskotki z notyfikacjami i koncentruje się bardziej na naręcznych odmianach. Linia produktów to głównie eleganckie bransoletki, łączące się z iPhonem lub Androidem, a konkretnie specjalną aplikacją mobilną na smartfony. Wciąż nacisk kładziony jest przede wszystkim na designie, ale smart funkcje są odpowiednim uzupełnieniem. Propozycja trafi głównie do pań, ponieważ mowa o damskich gadżetach.

Kobietom do wyboru dano 10 stylów. Od silikonowych, przez skórzane i metaliczne paski, a także różne wykończenia kolorystyczne (detale w srebrze, czerni lub rose gold). Od strony powiadomień jest dosyć dyskretnie, ponieważ notyfikacje docierają przez subtelne wibracje. Udało się jednak dołączyć także czujniki ruchu i wypoczynku, a więc biżuteria Altruis X jest również rodzajem prostego trackera aktywności. Producent chce umożliwić filtrację docierających na rękę informacji, natomiast aplikację można używać niezależnie też do innych celów.

Altruis X

Altruis X

Vinaya proponuje zmiany stylu życia na podstawie odczytów ruchu i wypoczynku. Myślę, że to rodzaj gadżetu wellness. Altruis X sugeruje najlepszy czas na medytację, prezentuje wpływ konkretnych powiadomień na nasze życie. Jest to zatem w pewnym sensie taki coach (nie lubię tego określenia) do pomocy w ogarnianiu stanów emocjonalnych wewnątrz aplikacji. Mamy tu do dyspozycji ćwiczenia uspokajające (dla oddechu) i wsparcie dla działań związanych z celami fitness. Brzmi “babsko”, bo tak ma być. Zauważono wzrost zapotrzebowania na takich wirtualnych przewodników. Podejrzewam, że zadziała tutaj też podświadomość.

Kolekcja w zależności od wykończenia jest wyceniana na 89-129 £. Altruis X to minimalistyczny tracker w stylowym wydaniu, mający cieszyć gównie oko, ale dostarczający paniom też coś ponad to.

źródło: vinaya.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *