Aika Black-T – przeciw bólom menstruacyjnym

24 Kwi 2017

Aika Black-T

Urządzenia z sekcji wearable mają prawie nieograniczony potencjał, ale w większości coś monitorują. Aika Black-T Menstrual Wearable to typowo damski gadżet, który został skonstruowany do walki z bólami menstruacyjnymi. Na rynku jest sporo przeróżnych urządzeń do niwelowania dolegliwości, ale nie pojawił się jeszcze chyba taki od nieprzyjemnych objawów miesiączkowych. Może nie jestem najwłaściwszą osobą, by się o tym wypowiadać, ale postaram się przedstawić projekt możliwie najpełniej (jako facet nie mam w zasadzie kompetencji :P).

Właściwie jedyne co mogę to przekazać informacje od producenta, który promuje właśnie wyrób w kampanii na Indiegogo. Z opisu wynika, że ubieralny system jest w stanie poradzić sobie z różnymi bólami (m.in. skurczami) nawet w dziesieć sekund, powodując ulgę i brak nieprzyjemnych efektów. Aika Black-T jest pierwszym urządzeniem do walki ze skurczami, ale nie tylko z nimi, bo również z ogólnym samopoczuciem pań. Każdy facet wie, że jest to okres zły dla kobiety, ale i dla niego, ponieważ panie są wtedy rozdrażnione. Jeśli jest coś co poprawi im humor i przy okazji ulży to jest to dobre! Dla wszystkich stron.

Aika Black-T

Wearable ma prosty format. Przypomina majtki, a najważniejszy moduł musi znaleźć się w odpowiednim miejscu. Aika Black-T jest ergonomicznym wynalazkiem, więc możliwym do dyskretnego noszenia także pod ubraniem. Oczywiście komfortowym, a nie jakimś niewygodnym. Cała terapia opiera się o promieniowanie dalekiej podczerwieni, wpływając na pracę organizmu. Chyba nieinwazyjnie, ponieważ producent uzyskał odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i dopuszczenie do sprzedaży. Działa praktycznie natychmiastowo, nie trzeba brać żadnych pigułek na bóle, nie powoduje efektów ubocznych – brzmi dobrze. Pewnie nie zatrzyma całego bólu, ale gwarantuje 80% mniejsze boleści od razu. Może w dłuższej perspektywie czasu wyniki się poprawiają. Radzę zapoznać się z dokładnymi danymi.

W komplecie jest nawet aplikacja mobilna na smartfon, ale służy jedynie do zdalniej obsługi (jest opcją dla pilocika, który też umożliwia kontrolę ciepła oraz czas/rytm działania). To w sumie tyle na temat Aika Black-T. Na koniec dodam, że trwa jeszcze crowdfunding, więc gotowy model trafi na rynek po czerwcu. Teraz można jednak zamówić sprzęcik w przedsprzedaży nieco taniej.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *