AEGLE Palette – inteligentna waga z dokładnością do 1 grama

26 Paź 2015

aegle palette

Jeszcze kilka dni temu inteligentną wagę pod kontrolowanie stosowanej diety widziałem na Indiegogo. Projekt zniknął ze swoją kampanią, ale ma powrócić. Zajrzałem zatem na ich stronę, by sprawdzić czym producent chce przyciągnąć klientów. AEGLE Palette można zaliczyć do gadżetów kuchennych, bo generalnie ma służyć w celach żywieniowych. Modele nowoczesnych wag mają zmieniać podejście w kwestiach świadomości zdrowego odżywiania się i są kierowane zarówno dla osób potrzebujących takiego wsparcia w celach zdrowotnych, ale i ludzi aktywnych, kończąc na zainteresowaniu zwykłych zjadaczy chleba (który też można tutaj analizować ;)).

Narzędzie nie różni się specjalnie od konkurencyjnych rozwiązań, których na rynku już znajdziemy. Większość jeszcze w fazach wychodzenia z crowdfundingowych zbiórek, ale już oferujących pewne możliwości. AEGLE Palette jest wyrobem o bardzo dużej precyzji, co akurat w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Dokładność co do jednego grama ma wpływ na oceny i pomiary, a w ramach analizy żywieniowej chcemy przeliczać nawet poszczególne “kęsy” potraw. To pojęcie umowne, bo chodzi oczywiście o niewielkie składniki, które czasem prawie nic nie ważą, a jednak mają wpływ na smak i efekt diety.

aegle pallete app

AEGLE Palette waga

Myślę, że ta precyzja jest tutaj najważniejszą cechą produktu. Model przypomina szklaną deskę i prezentuje się nieźle. Idea działania jest prosta. Mamy postawić na takiej podkładce talerz, wskazać w mobilnej aplikacji czym się właśnie żywimy, by logować poszczególne składniki i śledzić dietę. Mamy w ten sposób sprawdzić przyjmowanie konkretnych składników odżywczych, czyli dbać o żywienie. Aplikacja to równie ważne narzędzie, bo to tutaj odczytamy dane i sprawdzimy statystyki z grafami. Na smartfonie odszukamy też sporo przepisów oraz rekomendacji żywieniowych.

Autorzy obiecują wsparcie dla sportowców, wyznaczanie celów zdrowotnych (co ma motywować do zdrowszego żywienia), ale także pomoc najbardziej potrzebującym, czyli osobom wymagającym bardzo dokładnego wglądu w to co jedzą. Mamy tutaj znaleźć również szansę na tworzenia list zakupów, podsumowań naszego menu (również tego restauracyjnego), no i oczywiście współpracę na poziomie społecznościowym, gdzie wymiana uwag zawsze jest cenna.

Źródło: aeglepalette.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *