Acer Leap Ware – sportowy smartwatch

28 Kwi 2017

Acer rozszerza ubieralną serię Leap o nowy gadżet – model Leap Ware, czyli chyba najbardziej zaawansowany jak dotąd wariant w rodzinie tajwańskiej firmy. Można go śmiało pozycjonować jako smartwatch, choć nie do końca taki typowy. To głównie sprzęcik do monitorowania aktywności i zdrowia, czyli wyrób skupiający się na analizach ruchu, ale w formie stylowego zegarka, a nie typowej bransoletki. Tych Acer ma w swojej ofercie sporo.

Acer Leap Ware

Acer Leap Ware wykorzystuje swój “bio-sensing” chip  MT2511. To ona odpowiada za przetwarzanie odczytów z sensorów aktywności. W bazie urządzenia jest ich całkiem sporo. Zegarek mierzy tętno, wytrzymałość, poziom stresu lub zmęczenia, a także UV, czyli promieniowaniem ultrafioletowe. Nie wylistowano konkretnej specyfikacji w kwestii czujników, ale zakładam, że bio-chip wykorzystuje również zestaw tych podstawowych, analizujących kroki, dystans, czy spalone kalorie.

Design jest bardzo przyjemny. Smartwatch ma 42 mm kopertę i 20 mm paski, czyli są wymienne. Acer proponuje dwa własne modele kolorystyczne. Na jednym ładowaniu urządzenie wytrzyma od 3 do 5 dni. Nie jest to jednak produkt działający na systemie od Google a własnym OS. Model połączymy z iPhonem lub Androidem poprzez aplikację producenta – Liquid Life. Dzięki niej możemy obserwować napływające dane, sprawdzać trendy, czy wyznaczać sobie cele. Jest też opcja porównywania wyników ze znajomymi (jeśli któryś z nich posiada wearable Acera).

Acer Leap Ware

Producent promuje też w Leap Ware “wirtualnego coacha”. Algorytmy oprogramowania analizują nasz trening i proponują różne wskazówki, które wspierają gamifikacją, czyli motywowaniem do ruchu przez rodzaje gier i zabaw angażujących do aktywności. Możemy w ten sposób budować sobie efekty w profilu, np., przez zbieranie punktów, medali itd. Coinsy wymienimy na coś ze sklepiku Liquid Life Market. Ciekawe, co konkretnie? Acer Leap Ware otrzymał certyfikat szczelności IPX7, czyli nie jest wodoodporny, ale w razie kontaktu z wodą wytrzyma pewne sytuacje, m.in. deszczową pogodę.

Acer Leap Ware wyceniono na 139 euro. Smartwatch ma być dostępny w Europie w trzecim kwartale roku.

źródło: Acer

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *