Nowe tarczki Outdoor, Travel i Sports dla Gear S3

14 Kwi 2017

Na smartwatche Samsunga nie ma aż tylu tarczek co na zegarki Android Wear, więc każda nowa propozycja na Gear S3 jest warta uwagi. Za trzy nowe wersje wziął się sam producent, przygotowując odmiany Outdoor, Travel i Sports. Już same nazewnictwo zdradza w jakich sytuacjach konkretne motywy sprawdzą się najlepiej. Generalnym celem każdej z nich ma być wydobycie pełnego potencjału w trakcie korzystania z naręcznego gadżetu w określonych sytuacjach. Najbardziej zadowoleni będą podróżnicy, turyści oraz aktywni, czyli ci wszyscy, do których kierowana jest oferta najnowszych Gear S3 Frontier i Gear S3 Classic.

Gear S3 Outdoor

Każda z tarczek: Outdoor, Travel i Sports będzie dostosowana funkcyjnie do potrzeb użytkowników. Mają to być widoki z widgetami, pozwalającymi na wielozadaniowość jednego motywu. Samsung zadbał, by możliwe było lekkie ich personalizowanie (głównie kolorystyczne). Przyjrzyjmy się opcjom, które można znaleźć na wirtualnym cyferblacie w każdej z nich. Nie jest ich dużo, więc można poświęcić im więcej czasu. Tarczka Gear S3 Outdoor to propozycja dla eksploratorów, czyli globetrotterów i podróżników, którzy lubią wychodzić w teren. Im przydadzą się wskaźniki barometru, wysokościomierza, światła, pogody, stanu baterii oraz informacji o wschodach i zachodach słońca. Wszystkie te dane mają odświeżać się w czasie rzeczywistym, by stale informować o odczytach. W ten sposób koreańska firma chce przekonać do używania Gear S3 (zwłaszcza modelu Frontier) jako sportowego zegarka w wersji outdoor. Wybrane funkcje można oczywiście dobierać do preferencji, a podwójne dotknięcie widgetu ma rozszerzyć zakres odczytu danych.

Tarczka Gear S3 Travel to z kolei propozycja dla “turystów” lub osób często zmieniających lokalizację, np. w ramach pracy. Tutaj Samsung oferuje trzy widgety: wskaźnik kursów walut, aktualny czas dwóch wybranych miejsc oraz informacje na temat trasy. Podobnie jak wcześniej, motyw odsłoni precyzyjniejsze informacje po kliknięciu w pola.

Tarczka Gear S3 Sports to naturalnie projekt przygotowany dla sportowców. Motyw został stworzony, by lepiej prezentować odczyty z treningu. Smartwatche Samsunga mają bogate wnętrze jeśli chodzi o monitoring fitnessu, więc jest co wrzucić na ekranik. Gear S3 ma dostęp do S Health (a właściwie już Samsung Health), więc zbierane dane można wygodnie przejrzeć i analizować w trakcie ruchu, jednak potrzebny był wygodniejszy model w formie tarczki. Tutaj pośród widgetów otrzymamy: prędkościomierz, stopwatch, wysokościomierz, wskaźnik tętna oraz informacje na temat trasy. Wszystkie nowe tytuły są bezpłatne. Każdemu Samsung poświęcił też oddzielny materiał promocyjny (trochę w stylu Apple):

 

 

 

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *